Film

VIDEO | Kinodesse jõuab Manfred Vainokivi film eesti varietee kuulsusrikkast minevikust 

Toimetas Kaspar Käänik, 19. jaanuar 2016 13:46
Foto: Kaader filmist
Alates 29. jaanuarist jõuab kinodesse Manfred Vainokivi uus film "Punane varietee", mis on ka selleaastase dokumentaalfilmide festivali DocPoint Tallinn avafilmiks, esilinastus 27. jaanuaril kinos Sõprus. 

Varietees on läbi aegade olnud julget, põletavat kirge. Kirg, mis pulbitseb laval, nakkab ja kütab kuumaks publiku, tekitab iha või põlastavat vastasseisu. Kõigi eelduste kohaselt ei oleks nõukaaja tingimustes tohtinud varietee sündida. Ja ometi ta eksisteeris ja veel millise menuga. Menuga, millest tänaseks on jäänud ahhetama panevad legendid. Dokumentaalfilm "Punane varietee" on meeleolukas ekskursioon omaaegsevarietee intriigiderohkesse minevikku.

Samal teemal

"Dokumentalistidel kordub tihti sama muster, üks film viib teiseni. Viis aastat sai seda teemat edasi lükatud. Nüüd takkajärgi selgub, et asjata. Filmi peategelane, eesti varietee grand old man Kalju Saareke lahkus meie hulgast kahjuks enne, kui film kinoekraanidele jõuab," kommenteerib filmi saamislugu režissöör Manfred Vainokivi.

Filmi produtsent on Marju Lepp, tootja Filmivabrik, režissöör-operaator Manfred Vainokivi, helirežissöör Horret Kuus, monteerija Kersti Miilen, online-monteerija Tanel Toomsalu, valgusmeister Taivo Tenso. Filmi pikkus on 55 minutit. Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Samal teemal

27.01.2016
"Docpointil" saab kiigata ka pedofiilide salailma
26.01.2016
"Räägitakse palju, et varietee oli paha, kuid kõigile keelajatele ja ideoloogiatöötajatele meie programmid meeldisid."
23.01.2016
Kinno jõuab dokk Eesti varietee minevikust