Inimesed

KARE KAUKSI TÜTAR KETTER: ema on soovitanud ka muid ameteid peale muusiku oma (3)

Katharina Toomemets, 19. jaanuar 2016 06:00
FÄNNAB EUROVISIONIT: Ketter, kes nüüd ka ise Eurovisionile pääsu eest ­võistleb, on elanud lauluvõistlusele alati kaasa. "Mul on kodus isegi kaks Eurovisioni plaati, mis olid väiksena mul täiesti peas. Üritasin, kõrvaklapid peas ja CD-mängija käes, ise ringi tantsides neile valju häälega kaasa laulda."Foto: Teet Malsroos

"Elu jooksul on ema kindlasti soovitanud mulle muid ameteid, sest ta on isiklikult kogenud, kui pingeline ja raske on muusikukarjäär," räägib "Eesti laulul" osalev lauljatar Ketter Orav (23), artistinimega Kéa. Sellele vaatamata astub Ketter ema Kare Kauksi jälgedes, kes sai 1980ndatel tuntuks ansambli Mahavok solistina. 

Ketter Orav on muusika sees olnud sünnist saati. "Ema ikka räägib, kuidas hakkasin laulma enne kui rääkima. On hästi meeles, kuidas väiksena ema töö juures laulutundides kaasas käisin," meenutab Ketter. Kuigi ta tahtis juba väikesest peale laulmisega tegelda, keskendus ta esiti hoopis balletile ja tegi seda lausa kaheksa aastat. Pereringis on muusikasaated, näiteks "Kaks takti ette" või "Eesti otsib superstaari" olnud alati au sees.

Pärast balletiperioodi hakkas Ketter rohkem laulmisega tegelema, võttis osa kooli lauluüritustest ja oli emale Mahavokis taustalauljana abiks. "Kui ema enam Mahavokis ei laulnud, sain võimaluse kontsertidel solistina paari tema laulu esitada."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.07.2018
Kéa avaldas uue singli: lugu ootas oma järjekorda enam kui aasta
25.02.2018
GALERII | Kes said staarisaate Tallinna eelvoorust edasipääsu? Kes lahkusid pisarates?
05.02.2017
Mahavok annab juubeli puhul välja uue 80ndate stiilis albumi
08.12.2015
KUULA | Kare Kauksi tütar Kéa: muidugi tahan päriselt sõita Eurovisionile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee