Inimesed

"KAELAKEE HÄÄL" 20: Ivo Linna annab euroloole uue kõla  (15)

Urmas Vahe, 19. jaanuar 2016 06:00
"KAELAKEE HÄÄL": Ivo Linna ja Maarja-Liis Ilusa duett tõi 1996. aasta Eurovisionil Oslos Eestile viienda koha.Foto: Õhtuleht
Ütle veel, et vanameister puhkust igatseb. Ivo Linna on uue aasta algul masina käima tõmmanud sellistel tuuridel, nagu seda pole juhtunud aastaid. Ivo tänavune suurim projekt on seotud 20 aasta möödumisega superlaulu "Kaelakee hääl" tähelennust 1996. aasta Eurovisionil. Tõi see ju ­Eestile lauluvõistlusel esimest korda suurema edu – viienda koha. Seda tuleb mõistagi tähistada. 

"Esimese ilusa variandi "Kaelakee häälest" tahame lavale tuua juba märtsis, "Eesti laulu" finaalvõistlusel. Teeme Maarjaga selle nimel tööd võimalusel pidevalt. Ma ei julge öelda, et see saab olema täiesti uus lugu. Aga kindlasti ägedama variandiga kui 20 aastat tagasi Oslos. Maikuus tahaksime anda loole hoopis uue värvi. Kõlagu siinkohal ka üleskutse Oslos olnud lehemeestele – ja neid oli seal ju parasjagu – leidma üles kõik maikuus Oslos võetud kaadrid, otsima välja kõik mälestused ja tegema nendest väärika näituse, kus saaks kajastuse iga vajalik detail," räägib Linna, üks osaline paarist, milles tegi kaasa 1996. aasta Eurovisioni kõige vanem ja noorim osavõtja. Toona oli Linna 46aastane ja tema duetipartner Maarja-Liis Ilus kõigest 15. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.03.2016
"See oli triumf! See oli pildile tulek!" 20 aastat "Kaelakee häält"
15.01.2016
Ivo Linna ja Maarja kutsuti Eesti laulu finaali "Kaelakee häält" laulma
18.05.2015
18. MAI: "Kaelakee hääl" tegi Eurovisoonil ilma