Inimesed

Aarne Valmis: "1990. aastatel kasutati palju fonogrammitrikke, aga seda hoiti enda teada." (5)

Aigi Viira, Triin Tael, 16. jaanuar 2016, 06:00
Aarne Valmis.Foto: Arno Saar
"Päris Milli Vanillit Eestis ikka ei tehtud," muheleb produtsent Aarne Valmis, et üldiselt suutsid siinsed 1990. aastate noored popartistid siiski ise laulda ning võõraid hääli esinemiseks ei laenatud. Päris Vale-Dmitrina, kes vaid suud maigutaks, ei astunud üles ükski sooloartist, kinnitab Valmis. Iseasi oli tantsijatega, kes saatuse tahtel ja lavašõu huvides laulma pidid – nende suhu paigutati teinekord tõepoolest doonorhääli.

Valmise endagi menubändis Push Up laulis solist Margit Margusson ise, kuid tema tantsupoisist lavapartneri suust kostuv kähisev hääl, näiteks hitis "Ämblikmees", kuulus hoopistükkis toonasele JAMi liikmele Mihkel Mattisenile. Viimane oli ka mõttevaba loo sõnade ja muusika autor. Sarisaates "Pöörased üheksakümnendad" meenutas Mattisen, et päeval, kui ta koos JAMi teise liikme, Juss Tammega "Ämblikmehe" produtseeris, lõid mänedžer Valmise silmad särama. Hitt oli sündinud!

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

17. september 2016, 04:00
Produtsent Aarne Valmis: "Kõik artistid on väga toredad olnud ja sigadused, mis nad on teinud, tunduvad kohati isegi armsad."
25. jaanuar 2016, 14:28
VIDEO | "Pöörased üheksakümnendad" täna: mis seos on Sven Lõhmusel peedipõlluga?
27. juuni 2015, 07:00
Koit Toome: esimene kontsert läks nii nihu, et kahtlesin, kas üldse šõumaailmas vastu pean
21. märts 2015, 16:50
ÕHTULEHE VIDEO | Aarne Valmis: parim kink Einole oleks hoida Vana Baskini Teatri lippu kõrgel

5 KOMMENTAARI

k
kõige 17. jaanuar 2016, 17:22
tähtsam on ikka tulemus kontserdikülastajatele ja kui keegi kahtleb,et see esineja üldse laulda ei oska, siis jäägu parem koju.
s
soundimees 17. jaanuar 2016, 11:43
Eks oli minulgi kaks fonode varianti, millega ma šõutrupile soundi tegin - üks oli ainult taustamusaga, teisel oli vokaal ka juures, igaks juhuks. Aga seda vokaaliga varianti sai ikkagi väga harva kasutatud - kui mõnel lauljal oli hääl ära.
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee