Inimesed

Aarne Valmis: "1990. aastatel kasutati palju fonogrammitrikke, aga seda hoiti enda teada." (5)

Aigi Viira, Triin Tael, 16. jaanuar 2016 06:00
Aarne Valmis.Foto: Arno Saar

"Päris Milli Vanillit Eestis ikka ei tehtud," muheleb produtsent Aarne Valmis, et üldiselt suutsid siinsed 1990. aastate noored popartistid siiski ise laulda ning võõraid hääli esinemiseks ei laenatud. Päris Vale-Dmitrina, kes vaid suud maigutaks, ei astunud üles ükski sooloartist, kinnitab Valmis. Iseasi oli tantsijatega, kes saatuse tahtel ja lavašõu huvides laulma pidid – nende suhu paigutati teinekord tõepoolest doonorhääli.

Valmise endagi menubändis Push Up laulis solist Margit Margusson ise, kuid tema tantsupoisist lavapartneri suust kostuv kähisev hääl, näiteks hitis "Ämblikmees", kuulus hoopistükkis toonasele JAMi liikmele Mihkel Mattisenile. Viimane oli ka mõttevaba loo sõnade ja muusika autor. Sarisaates "Pöörased üheksakümnendad" meenutas Mattisen, et päeval, kui ta koos JAMi teise liikme, Juss Tammega "Ämblikmehe" produtseeris, lõid mänedžer Valmise silmad särama. Hitt oli sündinud!

"Mehe osa – olen su ämblikmees – laulsin tõesti stuudios minna sisse," tunnistas Mattisen saates. Samal moel kähistas tantsupoiss Mattiseni häälega loos "Seksikas mänguasi" laulda "Su mänguasi olen ma, seksikas mänguasi".

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.09.2016
Produtsent Aarne Valmis: "Kõik artistid on väga toredad olnud ja sigadused, mis nad on teinud, tunduvad kohati isegi armsad."
25.01.2016
VIDEO | "Pöörased üheksakümnendad" täna: mis seos on Sven Lõhmusel peedipõlluga?
27.06.2015
Koit Toome: esimene kontsert läks nii nihu, et kahtlesin, kas üldse šõumaailmas vastu pean
21.03.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Aarne Valmis: parim kink Einole oleks hoida Vana Baskini Teatri lippu kõrgel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee