Inimesed

"Vehkleja" ei pääsenud Oscaritele 

Silja Ratt, Triin Tael, 15. jaanuar 2016 06:00
"Vehkleja" ei pääsenud Oscaritele.Foto: Tuomo Manninen
Eesti-Soome-Saksamaa ühisfilm "Vehkleja" ei jõudnud nende viie linateose hulka, mis esitati võõrkeelse filmi Oscarile. "See oleks tulnud üllatusena, kui "Vehkleja" oleks Oscari nominentide hulka jõudnud. Ma tegelikult aimasin, et need šansid on Kuldgloobusega võrreldes pigem väiksemad kui suuremad," ütleb filmi produtsent Ivo Felt – ent tunnistab, et lootis siiski.

Miks jõudis "Vehkleja" Kuld­gloobuste galale, aga Oscarite jagamisele ei pääsenud? "Need seltskonnad, kes Kuldgloobuste ja Oscarite jagamisel filme hindavad, on väga erinevad," selgitab Felt.

Samal teemal

"Kui Kuldgloobuse filme hindavad kriitikud, siis Oscari filme hindavad filmitegijad. Hoopis teine kontingent."

Siiski on Felt rahul, et nii kaugelegi jõuti. "Tänagi arvuti ees tulemusi oodates mõtlesin, et ma teen seda juba teist aastat järjest. Oleks tänamatu öelda, et ma olen rahulolematu."

Eilsel pressikonverentsil kuulutati välja, et detsembri keskel avalikustatud üheksast filmist asuvad võõrkeelse filmi Oscari nimel võistlustulle "Sõda" (Taani), "Mustang" (Prantsusmaa), "Viva" (Iirimaa), "Theeb" (Jordaania) ja "Sauli poeg" (Ungari). Viimane võitis hiljuti ka parima võõrkeelse filmi Kuldgloobuse.

Samal teemal

16.07.2018
Eesti läkitab juubeliaastal parima võõrkeelse filmi Oscarit püüdma draama isadusest
14.00.2016
Märt Avandi "Vehkleja" Oscari nominatsioonist ilma jäämisest: Ott Sepal oli hea meel, et nii läks
14.00.2016
NOMINENDID ON SELGUNUD: "Vehkleja" kahjuks nominentide sekka ei pääsenud
12.00.2016
"Mandariinide" ja "Vehkleja" tegijad annaksid oma filmid Netflixi. Kui vaid keegi küsiks!