Saund

KARJÄÄR KUULSA ISA VARJUS: lauljanna Natalie Cole’i elus põimus triumf traagikaga 

Triin Tael, 15. jaanuar 2016 06:00
UNUSTAMATU: Natalie Cole saavutas maailmakuulsuse plaadiga "Unforgettable" (1991), mille nimiloos laulis ta oma kadunud isaga duetti.Foto: Vida Press
Raske on olla ebajumala laps. Noorelt surnud džässlegendi Nat King Cole’i tütar Natalie tõstis lärmi, kui teda karjääri algusaegadel reklaamiti kuulsa isa nimega. Viimaks õnnestus temalgi edu saavutada, ent uimastisõltuvus hävitas lauljanna tervise ning ta kustus vana-aastaõhtul 65 aasta vanuselt. 

Karjääri algusaegadel trotsis Natalie oma kuulsa isa pärandit, kirjutab Los Angeles Times. Kui 1970. aastate hakul reklaamis keegi klubiomanik teda hoone varikatusel Nat King Cole’i tütrena, sai Natalie vihaseks. Ta tahtis edu saavutada omaenda nime all ning keeldus kontsertidel isa laule esitamast. Väljapakutud esinejanimi Natalie Queen Cole ei tulnud kõne allagi. "Kui ma lauljateed alustasin, küsiti minult: "Miks sa lihtsalt oma isa stiili ei matki?" Aga ma tahtsin olla mina ise ja oma laule omal moel laulda," ütles Natalie 1976. aastal ajakirjale Jet. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.00.2016
Natalie Cole saadeti viimsele teele
01.00.2016
Suri legendaarne džässiikoon Natalie Cole