Foto: Kaader ETV2 saatest
Toimetas Kaspar Käänik 13. jaanuar 2016 14:50
Kui pool sajandit tagasi olid planeedi kõige kuumemad nimed Elvis Presley ja The Beatles, siis täna on vähemalt sama kuum nimi näiteks David Guetta, Tiësto või Martin Garrix. Maailmakuulsad tähed rääkisid muuhulgas sellest, mida nad teeksid siis, kui saaksid olla üheks päevaks jumalad.

Teisipäeval ETV2 eetrisse jõudnud Weekend festivali erisaates (vaata SIIT!) rääkisid maailma tippklassi kuuluvad DJ-d elektroonilise tantsumuusika fenomenist. See hullutab masse globaalselt. Ning sellist mõju, nagu ühel DJ-l seti ajal lava peal on, saavad tunda vähesed. Pruugib neil vaid natuke mingit nuppu keerata või niisama nipsu lasta, ja mitukümmend tuhat inimest käituvad lava ees täpselt nii nagu nemad seda soovivad.

Kuidas kasutaksid sellised staarid nagu Armin van Buuren, Tiësto või Martin Garrix oma populaarsust ära, kui nad saaks üheks päevaks päriselt ka kõikvõimsa positsiooni? Kui nad oleksid jumalastaatuses? Armin van Buuren tunnistab, et ainsa asjana hoolitseks ta selle eest, et maailmas poleks sõda, nälga ega vaesust. Martin Garrix peataks samuti sõjad. "Teeksin kõik rahu nimel maailmas. Et iga riik maailmas elaks rahus, ütleb Tiësto.

Mr. Probz kinnitab, et kui ta oleks jumal, siis ei muudaks ta midagi, sest tema jaoks on kõik tasakaalus. Netsky aga püüaks inimesed ümber kujundada, et neis poleks vägivalda.