Inimesed

Marie Antoinette’i kahe lapse isa oli armuke (3)

Triin Tael, 9. jaanuar 2016, 06:00
TRAAGILISE SAATUSEGA: Kuninganna Marie Antoinette oli vaid 37, kui ta Prantsuse revolutsiooni ajal riigireeturina giljotineeriti.Foto: Vida Press
Marie Antoinette’i salakirjavahetust uurinud ajaloolane usub: nähtamatu tindi ja salasõnadega kirjutatud lemberead kinnitavad, et Prantsusmaa kuninganna neljast lapsest kaks polnud sugugi mitte Louis XVI sigitatud. Nende isa oli pärit Eestiga seotud Fersenite aadlisuguvõsast.

Evelyn Farr on põhjalikult uurinud skandaalse kuninganna (1755–1793) ja tema usaldusisiku Axel von Ferseni (1755–1810) kirjavahetust.

"Elan ja eksisteerin vaid selleks, et sind armastada – sinu jumaldamine on mu ainus trööst," kirjutanud krahv von Fersen 1791. aastal. Lisaks leidis Farr tõendeid, et kuninganna vanem poeg Louis Charles ja tütar Sophie olid von Ferseni sigitatud.

Ent väike Sophie ei näinud raske haiguse tõttu esimest sünnipäevagi, kümnene poiss suri kaks aastat pärast ema hukkamist revolutsionääride küüsis tuberkuloosi.

Farri teos "I Love You Madly – Marie-Antoinette and Count Fersen: The Secret Letters" ilmub märtsis.

Samal teemal

14. november 2018, 11:15
Kuninganna Marie Antoinette'i juveelid pandi oksjonile

3 KOMMENTAARI

n
.... 9. jaanuar 2016, 19:18
need olid ajad, mil kuninglikel tegelastel oli auasi omada armukesi, see ei olnud isegi saladus. Armukeste puudust peeti pigem imelikuks. Ja need nimetatud kaks last ei elanud ju ka täiskasvanuks, nende ema aga tehti peajagu lühemaks. Julmad ajad.
a
Andrus 9. jaanuar 2016, 11:51
selle Axeli veres voolab mingit pidi ka Pontus de la Gardie veri vist. Viimane teatavasti leidnud oma viimse puhkepaiga meie toomkirikus. Kui palju sidemeid Eestiga!
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee