Foto: Allfilm
Helen Pentsa 7. jaanuar 2016 19:45
"Tore oleks ju loota, et võidu tõenäolsus on 20%, tegelikkuses on ilmselt raske ühelgi teisel filmil võita ungarlaste "Sauli poega", millel lisaks muudele preemiatele vöö vahel ka Cannes'i festivali Grand Prix," sõnas filmiekspert Lauri Kaare nentides, et "Vehkleja" võit on vähetõenäoline. 

"Küüniliselt võiks lisada, et holokaust on alati kindla peale minek," lisas ta ungarlaste filmi kohta, tuues välja, et selle üle heitis kunagi nalja ka Kuldgloobuse gala juht Ricky Gervais koos Kate Winsletiga oma sarjas "Extras". 

Ent kellele ennustab Kaare võitu teistes filmikategooriates? 

Kaare arvab, et parima animafilmina viib auhinna endale teenitult koju film "Pahupidi". Lavastajate kategoorias hoiab Kaare pöialt oma läinudaastate lemmikfilmi "Mad Max: raevu tee" lavastanud 70aastasele vanameistrile George Millerile.

Parimateks näitlejateks draamafilmi meesnäitlejaks peab ta Leonardo DiCapriot. Naisosatäitja puhul võngutab ta mõtteid Cate Blanchetti või Rooney Mara vahel. "Nad teevad kütkestavas keelatud armastuse loos "Carol" lihtsalt erakodselt head tööd," sõnas ta.

Meeskõrvalosa tiitli võiks Kaare arvates pälvida tema poisipõlvelemmik Stallone filmist "Creed: Rocky pärand", mis oleks ilus lõpp 40 aastat tagasi alanud Rocky Balboa inspireerivale tuhkatriinuloole.