Presidendiproua usub, et soe jõuluaeg on juhus, mitte märk üleilmsest kliima soojenemisest. Uue aasta märksõnaks on aga jätkuvalt rändeteemad.
"Sõja ajal ja pärast seda oli vaene aeg ega tehtudki mingeid kingitusi. Istusime niisama kuuse ümber ja laulsime," meenutas Õhtulehele oma esimesi jõulumälestusi president Arnold Rüütli abikaasa Ingrid Rüütel.
Ingrid ütleb, et kahtlemata olid tema lapsepõlves nii jõulud kui vana-aastaõhtu lume mõttes valgemad kui tänavu, mil jõululaupäeval oli väljas seitse kraadi sooja. Samas loodab ta, et erakordselt soe detsember ei ole veel märk üleilmsest kliima soojenemisest. "Üks kord võib olla juhus, see ei tähenda veel tingimata üldise kliimasoojenemise märki. Elame, näeme. Loodame, et see ei hakka liiga tihti korduma."
55 KOMMENTAARI