Inimesed

Mati Kaal: ei hakka ma veel midagi pensionile minema! (14)

Andres Tohver, 18. detsember 2015 06:00
JÕULUKITSEDEGA: Kaasaegse juhtimisteooria kohaselt ei tohiks inimene justkui üle kümne aasta samas ametis töötada, sest selga kasvavat sammal. Mati Kaalul on käimas 41. aasta Tallinna loomaaia direktorina. Ta on endiselt energiline ja heatahtlik nagu alati, samblast pole märkigi. Fotol koos jõulukitsedega, keda on meie loomaaias palju rohkem kui mujal maailmas.Foto: Alar Truu

Mati Kaal on justkui Tallinna loomaaeda tsementeeritud. Oma 40 direktoriaastaga on ta Euroopa kõige staažikam loomaaiajuht. Lehemeeste kulunud naljale ta aga enam kaasa naerda ei taha. Need nimelt on pikki aastaid pärinud, kas nüüd viskab ta püssi põõsasse, et koht mõnele nooremale loovutada. Seepärast vastab ta juba enne, kui jutt kerima hakkab, otsekui kiirustades: ei, ei hakka ma kuhugi minema!

"Pensionile mineku jutt on tõepoolest lehemeeste endi minu suhu pandud. Ise olen neid mõtteid ainult riivamisi mõtisklenud. Aga tõsiselt mitte kunagi. Palju selgema häälega olen välja hüüdnud seda, et kui mind lastakse veel loomaaias olla ja ka tervis vastu peab, tahaks tõemeeli veel edasi toksida," raiub Kaal. "Aga tervis, jah… Vanarahvas ütleb üsna täpselt, et kiita ei julge ja laita ei saa… Ning pole sedagi kuulda, et linnavalitsuses keegi väga minuvastase revolutsioonilise ründega esineks," hingab ta esialgu rahulikult.

Kuidas auväärne loomaaiajuht oskab peaaegu üheparteilisele linnavalitsusele nii hästi mett moka peale määrida, et see pea iga Mati Kaalu astutud sammuga rahul on?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.06.2016
Legendaarne loomaaiadirektor Mati Kaal paneb ameti maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee