Film

Väikelinna tüdruk Liis Lass: "Tegin lavakas nalja, et mul on lehm ukse taga." (2)

Kais Allkivi, 18. detsember 2015 06:00
VASTANDLIKUD: Kui Liis Lass (26, vasakul) käis gümnaasiumis kõnevõistlustel ja armastas väitlemist, siis Maiken Schmidt (30) vajas lapsena logopeedi abi ja oli lavakooli alguses kimpus liiga vaikse häälega. Lavaka liikumistunnid olid aga võimlemise ja tantsuga tegelnud Maikenile puhkepausi eest ja Liisile katsumuseks, sest ta polnud kunagi tantsinud ega sporti teinud.Foto: Siim Vahur

"Ma ei tundnud seda linna ja ma orienteerun kohutavalt halvasti. Eksin igal pool ära. Ja suutsin ka Tallinnas mitu korda ära eksida ja kuskil teepervel nutta," meenutas Põltsamaalt pärit näitlejatar Liis Lass pealinna kolimise raskusi Linnateatri kohtumisõhtul "Kontakt", mille külaline ta üleeile koos Maiken Schmidtiga oli. 

Hädas olles helistas Liis sõber Priit Piusile, kellega ta oli keskkoolis ja näiteringis käinud. "Ma ei tea, kuidas tulla! Ma ei tea, kus ma olen! Tule mulle vastu!" manab Liis esile toonase nutuse hääle. Et nii tema kui ka Kilingi-Nõmmes kasvanud Maiken on väikelinna tüdrukud, uurib üks küsitleja Veiko Tubin neilt Hobuveskis üles võetavas jutuajamises, mis täna ka ETV ekraanile jõuab: "Kas teil on selline tunne, et te olete natuke maalt ja hobusega?" Liis tunnistab muigega: "Alguses oli väga. Lavakasse minnes tegin kogu aeg nalja, et mul on lehm ukse taga, ärge pange tähele."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.08.2016
LIIS LASS: "Keegi oli lava taga rotti näinud. Nutsin grimmitoolis, et kuidas ma nüüd lavale lähen."
03.12.2015
Liis Lassist sai metsik naine ja kavalad nipid kaalulangetamiseks. Loe värsket ajakirja Naised!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee