Film

Maimikud tõid Peterburist koju parima stsenaariumi auhinna 

Õhtuleht.ee, 7. detsember 2015 20:08
Katrin ja Andres MaimikFoto: Tiina Kõrtsini
27. novemrbist 1. detsembrini toimus Peterburis 14. Rahvusvaheline debüüt- ja tudengifilmide festival "Algus", kus paima stsenaariumi auhinna tõid koju Katrin Maimik ja Andres Maimik mängufilmi "Kirsitubakas" eest, mis esilinastus Eestis 2014. aasta sügisel.

Parimaks täispikaks mängufilmiks tunnistati festivalil film "Barbarid", mis on valminud Serbia, Montenegro ja Sloveenia filmitootjate koostööna ja mille režissöör on Ivan Ikitš.

Venemaa täispikk film "Kajakad", režissöör Ella Manžeeva, sai auhinna parima režissööri töö eest.

Parimaks näitlejate ansambliks tunnistati näitlejate Jorge Clemente'i, Beatrice Medina ja Emilio Palaciose töö Hispaania filmis "Kurjuse kangelased".

Tudengite lühifilmide konkursi võitjaks sai Poola mängufilm "Rollimängud".

Festivali "Algus" korraldatakse Peterburgis alates 2001. aastast igal sügisel. 

"Alguse" peaidee on rahvusvaheliste sidemete tugevdamine, loominguliste ja erialaste kontaktide loomine, erinevate kinokoolide ja kompaniide vaheline kogemuste ja ideede vahetamine. Festivali meeskond püüab näidata noorte kino tendentse ning välja selgitada noorte lavastajate ja kinokoolide tudengite loomingulist suunda.

Samal teemal

13.10.2017
LOE HOMSEST ÕHTULEHEST | Katrin Maimik: „Keegi ei pea elama mingisuguse mustri järgi. Elad ikkagi nii, kuidas sulle tundub kõige õigem.“
04.07.2016
Maimikud alustasid uue mängufilmi "Minu näoga onu" võtetega
27.05.2016
Andres ja Katrin Maimik läksid lahku
10.11.2015
Kaader filmist «Kirsitubakas»