Inimesed

Gertu Pabbo: "Kui staarisaatesse läksin, olin nagu hall hiireke." (7)

Katharina Toomemets, 2. detsember 2015, 06:00
HARJUTAMINE TEGI MEISTRIKS: Lauljatar Gertu Pabbo räägib, et tema hõbehäält ei märgatud sugugi kohe – lapsepõlves ei pääsenud isegi kodulinna laulukonkursist edasi. Kuid harjutamine tasus ära: "Lõpuks jõudsin vabariiklikule konkursile, kus sain grand prix’."Foto: Ardo Kaljuvee

"Ma arenesin superstaarisaates tohutult – nii inimese, kui lauljana. Kui saatesse läksin, olin hall hiireke nurgas ja ei rääkinud eriti midagi. Intervjuusid anda oli alguses väga raske, ajapikku hakkas juba enam-vähem tulema," räägib tänavu staarisaates teise koha saavutanud Gertu Pabbo (19). 

Staarisaate ajal imestas nii mõnigi kaadritagune jõud, et lava taga muidu nii vaikne Gertu lavale minnes ühtäkki avanes ja kõik ahhetama pani. Neiu tunnistab, et saatesse minnes oli ta väga vaikne ja hoidis pigem omaette. "Ma olen väikesest linnast pärit ja pole kunagi olnud selline, et lähen seltskonda ja olen igal pool," räägib Tõrvas kasvanud Gertu. Seda, kuidas ta laval transformeerus, ei tea Pabbo isegi. "Lava on vist lihtsalt minu koht ja tunnen end seal väga vabalt. Saate ajal lohutati mind, et Ott Leplandil ei tulnud ka alguses sõnad suust välja, ja see natuke aitas."

Laulmisega on Gertu tegelenud väikesest peale. "Esimene mälestus on, kuidas ma vanavanemate juures vanaisa sünnipäeval tammepuu otsas lastelaule laulsin." Gertu on õppinud laste muusikakoolis, seitsmeaastaselt hakkas ta laulma kooris ja 12aastaselt alustas tööd lauluõpetaja Novella Hansoni juhendamisel. "Mulle oli kuidagi pähe söödetud see, et sina pead laulmisega tegelema." Keegi teine Gertu perest muusikaga ei tegele. "Suguvõsas on küll kaks ooperilauljat – Roland ja Monika-Evelin Liiv," ütleb ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. juuni 2019, 18:37
FOTOD | Gertu Pabbo lõpetas ülikooli: nüüd saab natuke pead puhata
11. detsember 2015, 09:40
KUULA! Gertu Pabbo avaldas Eesti Laulu võistlusloo
18. november 2015, 07:00
Ott Lepland: hingesugulane ei pea tingimata olema sinu kallim
24. august 2015, 16:51
Gertu Pabbo: kartsin esimest koolipäeva väga!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee