Inimesed

"ÜKSINDA KODUS" 25: mis on saanud kunagise kultusfilmi peaosalisest ja teistest staaridest? (9)

Triin Tael, 23. november 2015 06:00
NUNNUST LAPSTÄHEST SORAKIL NOLGIKS: Maailma kuulsaima lapstähe Shirley Temple’iga võrreldud Macaulay Culkin mängib filmides haruharva, kuid armastab esineda oma paroodiabändiga.Foto: Vida Press

Macaulay Culkin oli vaid kümneaastane, kui kinodesse jõudis komöödia "Üksinda kodus", mis tegi temast superstaari. Kuid kuulsus ja rikkus õnne ei toonud – aastaid oli ajakirjanduses kuulda vaid tema narkosõltuvusest. 

Jõulukomöödiast "Üksinda kodus", kus kaheksa-aastane Kevin McCallister (Macaulay Culkin) end ja oma kodu murd­varaste eest kaitseb, sai tohutu kassahitt, mis tõi sisse ligi pool miljardit dollarit ning sai neli järge. Ehkki Macaulay oli alustanud näitlemist juba neljaselt ning teatri-, tele- ja filmitööga harjunud, pöördus tema elu pea peale.

12aastaselt oli poiss juba miljonär ja oma põlvkonna kuulsaim lapstäht, kelle edu võrreldi steppiva rõõmurulli Shirley Temple’iga. 1994. aasta filmis "Richie Rich" kehastas ta väikest rikkurit, kes peab oma pere mõrtsukate käest päästma, aasta varem valminud "Heas pojas" aga hirmuäratavat laps­psühhopaati. Palju kõmu tekitas Culkini sõbrasuhe lastelembese superstaari Michael Jacksoniga. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.02.2018
Macaulay Culkin: "Isa peksis mind suurest kadedusest. Ta oli paha mees."
31.01.2018
„Üksinda kodus“ staar Macaulay Culkin rääkis suu puhtaks: narkootikumidega on kõik, ma olen nüüd täiskasvanu ja mulle meeldib juua
16.08.2017
Selgus „Üksinda kodus“ pereisa surma põhjus
27.08.2016
VIDEO | Filmis "Üksinda kodus" varganägu mänginud Daniel Stern tervitas Macaluay Culkinit sünnipäevalauluga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee