Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 17. november 2015 09:00
Eurovisionil tänavu esimest korda osalenud Austraalia, mille esindaja jäi lõppvõistlusel viiendale kohale, osaleb 2016. aastal taas lauluvõistlusel.

Kui Viinis toimunud võistlusel alustas Austraalia alles finaalist, siis tuleval aastal peab riik võtma mõõtu koos teiste riikidega poolfinaalis. Siiski ei ole kindel, kas Austraalia, kus lauluvõistlust on jälgitud juba aastakümneid, jääb püsivaks osaliseks, vahendab Eurovision.tv.

Euroopa Ringhäälingute Liid (EBU) teatel oli tagasiside Austraalia osas äärmiselt positiivne, mistõttu loodetakse, et ühel hetkel laieneb Eurovision üleilmseks.

Viinis esindas Austraaliat Guy Sebastian looga "Tonight Again".

EBU kohtunike teatel on Euroopal ja Austraalial palju ühist, eriti kultuurilises plaanis, mistõttu võib teha ka erandeid, kuna ka Austraalia ise on pühendunud võistlusel osalemisele. "Tegu on ka võimalusega paljudel austraallastel taasühineda oma Euroopa juurtega ning tähistada ühist arusaama muusika abil," teatasid kohtunikud.

Eurovision toimub tuleval aastal Rootsis Stockholmis. Esimene poolfinaal leiab aset juba 10. mail.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

... 9. detsember 2015 20:03
Mida see EUROvisioon siis tähendama peaks? Tehku siis oma Asiavision, Amerivision jne...
!!! 17. november 2015 15:18
Euroopa muudkui aga laieneb! Euroopa uusinvatsioon või? Venemaal ja Türgil on muidugi õigus Eurovisioonil osaleda. Kuigi põhiliselt Aasia riigid, asub mingi väiksem osa neist siiski ka Euroopas. Aga Kaukaasia riigid? Minu ajal koolis õpetati, et Kaukaasia jääb ikka juba Aaasiasse. Ning Euroopa kõrgeim mägi oli Mont Blanc, mitte aga Elbrus nagu nüüd loetakse. Eurovisioonile on Aasiast jõudnud ka "Euroopa riik" Iisrael. Nüüd ka Austraalia. Millal jõuavad Euroopasse (s.o.Eurovisioonile) siis ka näiteks Jaapan, Hiina, India. USA, Kanada, Brasiila, Tansaania ning muud maad?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS