Tele

TUDENG TV VIDEO | Telegrami eestvedaja nimetas teaduse populariseerijat tolaks (11)

Õhtuleht.ee, 16. november 2015 21:40
Alternatiivmeedia portaali Telegram eestvedaja Hando Tõnumaa keeldus täna viimasel hetkel osalemast otsesaates "Fookus", kui oli teada saanud, et üks saatekülalistest on teaduse populariseerija Martin Vällik.

"Te ei öelnud, et tegemist on naljasaatega, seega ma ei osale," kirjutas Tõnumaa keeldumise põhjustest.

Saatejuhi selgituse peale, et tegemist pole naljasaatega ning eesmärgiks pole alternatiivmeediat naeruvääristada, vastas Tõnumaa järgmiselt: "Kui sind need teemad päriselt huvitax, siis sa ei kutsux oma saatesse selliseid tolasid nagu Vällik, sama hästi võixid kutsuda Arnold Oksmaa."

Saate alguses andis saatejuht Jass Seljamaa Vällikule võimaluse tema aadressil tehtud kriitikat kommenteerida. "Ei oska öelda, millest selline reaktsioon," ütles Vällik, kuid tema sõnul ei juhtunud esimest korda, et Tõnumaa temaga avalikust vestlusest ära ütleb. Ka ütles Tõnumaa ära paar aastat tagasi võimalusest tulla isiklikult järgi portaali Skeptik Telegramile antud Umbluu preemiale.

Tudeng TV otsesaates «Fookus» kohtusid täna õhtul kaks erinevat maailmapilti – vandenõuteooriad ja teadus.

Saatekülalistelt uuriti, kas tõde on olemas ja kellele see kuulub ning miks usutakse üha enam teooriat, et ka terroriorganisatsiooni ISIS on loonud hoopis Ameerika Ühendriikide valitsus.

Teised saatekülalised olid portaali Skeptik looja, füüsikaõpetaja ja teaduse populariseerija Martin Vällik, ajakirjanik ja MMSi skandaali avalikustaja Tuuli Jõesaar ning Eesti kuulsaim ufoloog Igor Volke.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee