Inimesed

Marju Marynel Kuut: just Uku pärast tulin ma laulma, sest ma pole seitse aastat suud lahti teinud (52)

Jaanus Kulli, 9. november 2015 07:00
Marju Marynel Kuut ütleb, et ta häälele on põntsu pannud suits ja esinemised vingu täis pubides. "Ma ei räägi üldse, isegi telefonis mitte. Sest ma ei saa rääkida."Foto: Aldo Luud
"See, mis tuli, tuli laest. Ma pole seitse aastat suud lahti teinud," ütles Marju Marynel Kuut Õhtulehele vahetult pärast oma etteastet festivalil "IdeeJazz". Eesti džässi grand old lady pani punkti festivali esimesele päevale, tuues teda kitarril saatnud Ain Aganiga publiku ette Heldur Karmo sõnadele kirjutatud Uno Naissoo "Sügisromansi". "See, kuidas ma laulsin, siis oli nagu oli, aga tuli südamest," ütleb Rootsis elav Marju.

Hiljuti käis ta Saaremaal külas oma pojal Uku Kuudil, kes juba aastaid vajab ööpäev läbi hooldust, sest tal diagnoositi amüotroofiline lateraalskleroos ehk ALS, mis rahvakeeles tähendab enneaegset vananemist ja lihaste kärbumist. "Just sellepärast valisin ma ka selle loo, "Sügisromansi", mille paar viimast stroofi Uku pärast ümber tegin," ütleb Marju. "Just tema pärast tulin ma siia laulma, sest ma pole seitse aastat suud lahti teinud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.10.2015
GALERII | Laura Remmel laulis Idejazzil Marju Marynel Kuudi laule