Inimesed

GALERII | Sepo Seeman: "Karlsson oli sihuke süüdimatu tegelane – äge nagu Lindgreni tegelaskujud üldse." 

Rainer Kerge, Kais Allkivi, 6. november 2015, 07:00
KARLSSON KA PÄRISELUS: "Ma kardan, et mida päev edasi, seda rohkem ma Karlssoniks muutun. Kui seda kuradima elu liiga tõsiselt võtta, siis läheb hulluks," ütleb Sepo Seemann. Väikevenna rollis Mikk Jürjens.Foto: Laura Oks

"On vist selline ütlemine: kui hakkad mõtlema, et Karlsson on olemas vaid Väikevenna peas, pead minema psühholoogiat õppima. Vähemalt mina mängin laval Väikevenda, kelle jaoks on Karlsson päris mees või poiss, kes lihtsalt tekib tema ellu. Kust Karlsson tuleb ja kes ta täpselt on, see jääbki saladuseks," arutleb näitleja Mikk Jürjens. 

Sobranud põgusalt mälus, on Mikk Jürjens kindel: tema esimene Karlsson on Anu Lambi näoga ja pärit ETV 1988. aasta telelavastusest "Väikevend ja Karlsson katuselt". Täna õhtul Estonias esietenduva Tauno Aintsi muusikalis "Karlsson katuselt" on Jürjens üks Väikevenna kehastajatest, teine on Kaarel Targo.

Kes on Väikevend? Pere noorim laps, kes mõtles endale igavusest välja parimais aastais parajalt paksu mehe propelleriga seljal – kellega lennata vastu nii lõbusatele kui ka närvekõditavatele seiklustele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. oktoober 2015, 07:00
Karlssoni muusikali pääses kutsikas Dante: "Ta oli kõige nunnum."
26. september 2015, 07:00
Rahvusooper Estonia pakub tööd hea pingetaluvusega koerale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee