Eesti laulu eelžüriiFoto: Siim Lõvi
Õhtuleht.ee 5. november 2015 20:17
Täna kuulutati saates "Ringvaade" esmakordselt välja need 20 laulu ja esitajat, kes pääsesid edasi "Eesti laul 2016" poolfinaali. 

"Eesti laul 2016" poolfinaalistid (lugu/esitaja/autor(id)):

1. "Ei ole mul olla" / Põhja-Tallinn / Jaanus Saks, Kristjan Soomre, Mark Eric Kammiste, Hannes Agur Vellend, Herlend-Kaspar Raudkivi
2. "Hispaania tüdruk" / Indrek Ventmann / Allan Kasuk
3. "How Many Times" / Zebra Island / Rasmus Lill, Helina Risti
4. "I'm Facing North" / Würffel / Kaspar Kalluste, Rosanna Lints
5. "Immortality" / Cartoon feat. Kristel Aaslaid / Ago Teppand, Hugo Martin Maasikas, Joosep Järvesaar, Kerli Kõiv, Iiris Vesik, Kristel Aaslaid
6. "Kaugel sinust" / Kati Laev / Urmas Kõiv, Anneli Kõiv
7. "Lonely Boy" / Kéa / Egert Milder, Robert Stanley Montes, Ian Karell
8. "Love a Little Bit" / The Jingles / Jonathan Flack, Hain Hoppe, Rauno Vaher, Tanel Liiberg
9. "Meet Halfway" / Púr Múdd / Oliver Rõõmus, Joonas Alvre
10. "Miljon korda" / Gertu Pabbo / Priit Pajusaar, Maian-Anna Kärmas, Lii Schmidt
11. "Parmupillihullus" / Meisterjaan / Jaan Tätte Juunior
12. "Patience" / I Wear* Experiment / Hando Jaksi, Mikk Simson, Johanna Eenmaa
13. "Play" / Jüri Pootsmann / Fred Krieger, Stig Rästa
14. "Sally" / Go Away Bird / Stanislav Bulganin
15. "Salty Wounds" / Windy Beach /  Priit Uustulnd, Tuuli Rand, Mari Tamm
16. "Seis" / Mick Pedaja / Mick Pedaja
17. "Stories Untold" /  Grete Paia / Sven Lõhmus
18. "Strong" / Anett Kulbin / Anett Kulbin
19. "Supersonic" / Laura / Sven Lõhmus
20. "Unikaalne" / La La Ladies / Tatjana Mihhailova, Mihkel Mattisen, Timo Vendt, Inga Tislar

"Eesti laul 2016" žüriisse kuulusid muusik Eeva Talsi, laulja Anne Veski, raadio Sky Plus programmidirektor Toomas Puna, raadio Elmar peatoimetaja Owe Petersell, Raadio 2 muusikajuht Erik Morna, Raadio 4 toimetaja Kira Evve, Tallinn Music Weeki toimetaja Ingrid Kohtla, teleproduktsioonifirma Ruut produtsent Olavi Paide, ERRi kultuuriportaali vastutav toimetaja Valner Valme, DJ Eisi Mäeots ning Eesti Ekspressi ajakirjanik Siim Nestor.

Esimene poolfinaal toimub 13. veebruaril ja teine poolfinaal 20. veebruaril. Finaalkontsert leiab aset 5. märtsil Saku Suurhallis. "Eesti Laulu" võitja sõidab Stockholmi Eestit esindama 61. Eurovisiooni lauluvõistlusele.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

7. november 2015 13:15
Mis jama nende iga aastaste EL loodega on? Iga aasta on nii,et kui välja kuulutatakse need 20 lugu ,siis hakkab üks kramplik "soundcloudides ja muudes peidetutes saitidesa,juutuubides meeletu otsimine" ,kas see on taotuslik? Milleksa sellist võlts aziotaazhi vaja on? Oleks vaja kuulutada välja seadus EL konkursil,kui esitatakse miite ennem väljakuulutatud -esitletud laul ,siis peale AMETLIKU POOLFINALISTIDE TEATIST -peavad olema need 20 laulu ka kuulajatel KOHE KUULAMISEKS (loe hindamiseks) valmis ja kuiulatavad! Muidu tuleb välja (nonsens) ,zhürii sai oma valiku teha olemasoleva helikandja peal poolfinalistiks väljakuulutamis staatuse kaudu ,aga RAHVAS ,see lõplik hindaja peab hakkama neid 20 laulu ca kuu-poolteist ,aga mõnikord ka alles peale uut aastat kuulama ja sellega seosesa hindama. Seadus peaks olema üksa ,kõik lood mis said valitud on nagu võiduhobused stardis valmis kappama,kohe preab olema kättesaadavus ja nende kuulatavus (selge ,et hiljewm saab kohendada neid ja ka erivideona esitleda ,arvestades poolfinaalide kuupäevi),aga praegu on mingi kamm ,kõik (esinejad) tahavad olola hirmus salapärased ja uudesed ,fenomenaalselt heal arvamusel endast oodatakse (ei tea mida) viimaseni ,et siis "omaarust õigel ajal" seda esitleda (kaks kolmandiku sellist ajastust on aga läbi põlenud-nagu sosssepad!) ,kui on ERR-i EL loode AVALIKUSTAMISE PÄEV ,SIIS KÕIKIDE EUROOPA LIIDU ja ESC LIIKMESMAADE KUULAJAD JA EUROFÄNNID PEAVAD SAAMA LIGIPÄÄSU VÄLJAVALITUTELE LAULUDELE (olgu siis nad missugused alul tahes). Ainult nii on demokraatlikum ja vaatajatele inimsõbralikum. Nüüd aga hakatakse neid 20-nt enmamuses venitama kõikide ERR-i ja ETV hommikuprogrammide ja õhtuse Reikopi saadetes lohistama nnö- "laivis" ,kus siis maigutatakse suud ja ülejäänu tuleb umplaagis ,seega KUULAJAID LÜPSTAKSE JA PETRETAKSE -alles poolfinaalis ja hiljemgi saab kuulata seda õiget TOP-20 erolugu. Milkleks selline iga aastane jant ,kas ei usalkdata kuulajat või lollitatakse zhüriid ,või lollitab see sama zhürii koos ERR-iga kuulajat ja vaatajat?! IFCKYUTO !!!
aaaa 6. november 2015 15:24
Kas kordki võiks seal eelzüriis olla ka paar lihtsat inimest otse tänavalt ????
Ehk ühtlustaks natukene seda sõber-peseb-sõbra kätt olukorda ja esindaks vähekenegi rahva häält!
Lõppkokkuvõttes ju valitakse Eesti Laul nagunii RAHVA ja zürii hääli kokku lugedes. Las siis ka seal eelvaliu ajal ole mõni RAHVA(loe: inimesed tänavalt) esindaja)!!!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS