Inimesed

Merle Jääger: surnud isa käis ööl enne oma matuseid mul külas (33)

Rainer Kerge, 2. november 2015 07:00
KÕIKJAL JÄLGIB SIND KELLEGI SILM: "On olemas paremaid ja halvemaid kohti. Ka erinevatel haudadel on erinev energeetika," teab Merle Jääger. "Metsa ei karda ma tavaliselt üldse, aga siingi võib olla paiku, kus tõmbab kõhu alt õõnsaks, täitsa külmaks kohe. Ma ei lähe neid kohti vabatahtlikult torkima."Foto: Mari Luud

Hommikul ootas ees pikk sõit isa matusetalitusele. Merca oli just uinumas, kui tundis, et keegi raputab õlast. Silmi avades nägi ta voodi kõrval isa. 

"See on minu kõige tugevam kokkupuude surnuga, aga mõned lahkunud sõbrad on samuti pärast oma matuseid mul külas käinud," räägib poeet, näitleja ja setu Merle Jääger ehk Merca.

Ta teab, et inimene pole kunagi päris üksi. Ainult et kõik ei taju hingede, vaimude, nii-öelda teiste kohalolekut. "Samas on ka kõige skeptilisema inimese elus olnud asju, mida ta ei suuda mõistusega seletada," teab Merca, kes on tantsinud valssi oma uue kodukoha ammu surnud peremehega, peletanud lapse kallalt poltergeisti ja olnud metsas eksitaja ehk essütäjä lõksus. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.10.2015
Galerii: Merle Jääger esitles unenägudest alguse saanud jutukogu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee