Inimesed

Ott Lepland: kui rahva keskel inspiratsioon peale tuleb, ümisen idee telefoni (3)

Katharina Toomemets, 31. oktoober 2015, 08:00
ELU INSPIREERIB: Kuigi Ott Leplandi lauludest võib päris tihti välja lugeda, nagu oleks need kirjutatud naisele, ütleb Ott, et tema laule võib tihti mitmeti mõista. Alati ei pea inspiratsiooniallikaks olema armumine – loo kirjutamise tõuke võib anda ka hea raamat või film. Foto: Sohvi Viik

"Ma ei istu klaveri taha mõttega, et nüüd on vaja lugu kirjutada. Mul tuleb see spontaanselt ja sageli hoopis midagi muud tehes – vaadates head filmi, lugedes raamatut või autos-bussis-lennukis kuhugi sõites," paljastab laulja Ott Lepland oma muusika loomise köögipoolt.

Ott Leplandist on saanud üks armastatumaid Eesti muusikuid, kelle lood lähevad inimestele südamesse. Oti repertuaaris on tema enda hinnangul umbes 40 protsenti laule, millele ta on kirjutanud nii muusika kui ka sõnad. Peamiselt kirjutab ta muusikat.

"Õnneks on telefonides olemas diktofonid ja pähe tulnud mõtte saab kohe ära salvestada. Hiljem, kui on vaja hakata lugu kokku panema, kuulan sealt erinevaid mõtteid," räägib Ott, kuidas tema laulud sünnivad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17. detsember 2015, 15:55
VAATA! Ott Leplandi hitist valmis kaunis viipekeelne versioon
6. november 2015, 14:24
Ott Lepland: olin Eesti Laulu võidust kohkunud
6. november 2015, 13:56
Ott Leplandi kaks põhjust rõõmustamiseks: koju naasnud kass Sipsik ja jõulutuur Gertu Pabboga
5. november 2015, 09:54
Ott Lepland esitleb singlit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee