Film

Animafilm "Sipsik" sünnib Eesti–Taani koostöös (5)

Aigi Viira, 29. oktoober 2015 07:00
TUTTAV TEGELANE: Kui siiani on Sipsik olnud eestlastele eelkõige raamatukangelane, kellest on loodud ka kaht mõõtu nukud, mida raamatukauplustes teiste lelude kõrval müüakse, siis nüüd on selge, et popp tegelane astub peaosalisena üles ka animafilmis.Foto: A-Film Eesti

"Animafilmi "Sipsik" stsenaarium, mida kirjutavad koos üks stsenarist Taanist ja teine Eestist, on meil töös ja esimene versioon ka valmis," kõneleb A-Film Eesti produtsent Kristel Tõldsepp, et töö "Sipsikuga" on alles algusjärgus. "Tavaliselt tuleb stsenaariume filmiteo käigus kuni seitse. Nii et filmist on veel vara rääkida."

Eno Raua lasteraamatu põhjal valmiv täispikk animafilm on üks uutest Eesti filmidest, mis sai Loov Euroopa MEDIA arendustoetuse. Kristel Tõldsepp ütleb, et Euroopast oli 501 kandideerijat, valituks osutus 78 projekti. "Et lausa kaks Eesti filmiprojekti said toetuse, on suurepärane," särab Tõldsepp, sest 60 000 eurot on vägagi tähtis tõuge, et armastatud raamatukaltsunukust saaks ka animafilmi kangelane.

A-Film Eesti loodab Eno Raua "Sipsiku" lood täispika animafilmina kinolinale tuua paari-kolme aasta pärast. "Tootmiseni ei jõua me kindlasti enne aastat, kui siiski," mainib Tõldsepp ja tähendab, et tegelda tuleb veel stsenaariumi lõpetamise, pildikeele ja koostööpartneritega. Viimaste hulgas on olulisel kohal taanlased.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.10.2015
Eno Raua "Sipsik" jõuab kinolinale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee