Inimesed

Rasmus Merivoo: "Kui kõik on totaalselt tuksis, siis ainus, mis aitab, on kunst." (3)

Jaanus Kulli, 28. oktoober 2015 07:00
TAGASI MAALE: Sünnikohta Kuusallu tagasi kolinud noor filmitegija Rasmus Merivoo, kes esimest korda jõudis suurema avalikkuse ette lühimängufilmiga «Tulnukas», unistab täispika mängufilmi tegemisest, kus tema osaks oleks nii stsenaristi, režissööri, monteerija kui helikujundaja roll.Foto: Stanislav Moškov

"Pärast "Buratinot" ei saanudki ma enam järje peale. Ükski mu projekt ei läinud läbi. Vahepeal oli ikka nälg täiega majas, väga keerulised ajad olid," tunnistab filmimees Rasmus Merivoo, kes oli aastaid kadunud kui vits vette, kuni tõi hiljuti ETV ekraanile ühelt poolt auhinnatud ja teisalt laidetud sketšisarja "Maa, armastan sind!".

Üheksa aastat tagasi tekitas Rasmus Merivoo meie ühiskonnas tugevat resonantsi lühifilmiga "Tulnukas". Nüüd on üks klipp tema 50 keskkonnateemalisest lühifilmist koosnevast sarjast "Maa, armastan sind!" tekitanud pahameelepurskeid nii Kadriorus kui ka Toompeal. Keskkonnaameti tellimusel valminud sari sai küll ülemöödunud nädalal ära märgitud 2015. aasta selge sõnumi auhindade jagamisel.

Kuid võõrliikidest rääkiv õppefilm "Kodu keset metsa", milles püssiga rahuvalvajast Ameerika naarits õrnutseb Euroopa naaritsast naisega, kel on mõne aja pärast "kõrvits" põlle all, tuli keskkonnaameti kodulehelt eemaldada, sest see solvavat liitlasi, kes koos Eesti kaitseväelastega tagavad meie riigi julgeolekut.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.10.2015
Nutta või naerda ehk Miks riik ise pagulasi tögab või suisa mõnitab?
22.09.2015
Julgeolekule ohtlik nukufilm võeti Youtube’ist maha
17.09.2015
Kuidas kahe käpiknuku amelemine lastefilmis rikub Eesti julgeolekut
10.08.2015
VIDEO | ETVs alustab uus ja humoorikas sketšisari

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee