Inimesed

Lingid videotele!

Bravuuritar Saagim kiusas halastamatult Soome saatejuhti ja ütles "neeger" (106)

Toimetas Kristin Aasma, 27. oktoober 2015, 14:20
FOTOLAVASTUS: Anu Saagim "neegriga" Kristjan Lepp / Kroonika
Aastad lähevad, aga Bravuuritar Saagim ei ole oma vürtsikast karakterist kaotanud grammigi. Soomlaste tõsielusaates "Yökylässä Maria Veitola" võõrustajaks olnud Postimehe meelelahutustoimetuse Elu24 peatoimetaja Anu Saagim (53) andis saatejuht Maria Veitolale halastamatult tuld.

Wikipedia andmetel on tele- ja raadioajakirjanik Maria Veitola (42) Radio Helsinki peatoimetaja ning ta valiti 2008. ja 2009. aastal Soome aasta telepersooniks. Samuti on naine tuntud stiilsuse poolest.

Samal teemal

Sel kolmapäeval Soome MTV-s ekraanile tulevas saates "Yökylässä Maria Veitola" veedab saatejuht kaks päeva moedisainer Ristomatti Ratia kodus Kaivopuistol. Saate tegemise ajaks ilmus kohale ka abikaasa Anu Saagim, kes Veitolat mitmel moel ebameeldivalt üllatas.

"Saadet tehes oli üks mõte, et oleks tore näidata inimesest neid külgi, mida ei teata. Mõne puhul see nii läkski, aga siis oli Anu Saagim, keda ma ei olnud kunagi kohanud ja kelle meediapersoon on minu arvates tõeliselt kalk, külm ja isegi ebaviisakas," rääkis Veitola MTV.fi-le.

Saatejuht tahtis nuttes koju minna

"Soovisin, et me näitaksime, kuidas ta (Anu Saagim - toim) on maailma kõige armsam ja südamlikum ja armastavam tüüp, aga ta polnud üldse kena, vaid päris hirmus. Ta kohtles mind kaks päeva tõeliselt vastikult ning tegi kõik, et minust lahti saada," kõneles Veitola, kes lootis Ratiaga mahedasti juttu puhuda, kuid Saagim rikkus kõik ära. Soome saatejuhi sõnul kohtles Saagim teda võistleja või vaenlasena ning see kõik oli nii raske, et saatejuhil "tekkis tahtmine nuttes koju minna". 

Anu Saagim kommenteeris MTV.fin-ile, et konfliktseks kiskus saade seepärast, et ta oli saates osalemisega nõustudes külaskäigu kontseptsioonist valesti aru saanud. "Kui ma hommikul tulin, oli kogu jõuk juba meil. Nad olid juba kõik kohad läbi nuuskinud, mis mulle ei meeldinud. Ma polnud veel vihane, aga olin üllatunud," rääkis Saagim, kes oleks tahtnud ise saate käiku rohkem suunata. Peatselt saabus naiselt ka vastulöök.

Saagim tunnistas, et kiusas Veitolat meelega. "Me tegime asju, mida ma Helsingis iial ei tee. Eesti on ilu meka, ma ei käi iial Soomes ilusalongis. Olime mingis spas pisikeses majas ja jõllitasime seina. Käisime eesti restoranis, kus ma iial ei käi. That's not me! Suusad läksid sellest kohe risti. Ärritusin sellest," põhjendas Anu Saagim.

Saagim Veitolale armu ei andnud, mis sundis Ratiat kõrvaltvaatajana lõuga sügama ning ütlema vaigistavalt "Anu!" (vaata videot SIIT).

Veitola aga sobrab ühes saatelõigus Saagimi käekotis ning toob lagedale kõik, mis seal parasjagu leidub.

Homme MTV-s näidatava saate kohta pajatas Anu Saagim Iltalehtile veelgi vürtsikamalt ning annab saatejuhile ülimalt otsekohese ja halastamatu iseloomustuse, paljastades, et Maria Veitola käis ilulõikusel. "Sõpru meist ei saanud," rääkis Saagim ja jätkas, et hakkab järgmisel aastal Eestis samasugust saadet tegema ning siis võib-olla kutsub Maria teda külla.

Saagim ütleb, et "ausust tuleb austada" ning inimesel peab olema niipalju sisu, et vastu hakata. "Jah, ma kiusasin teda, sest ta arvas end olevat Soome stiiliikoon," tunnistas Bravuuritar, kelle hinnangul olid kriitikaaluse rõivad väga head, arvab, et inimene ei peaks esitama mitte rõivaid, vaid iseennast. "Mina olen mina, ega rõivad ei tee Anu Saagimit, vaid mina olen Anu," seletas Saagim.

Saagim põrutab veel, et tal jäi saatejuhist mälestus, et tal on "madal enesehinnang". "Nii et, tüdruk, nina ja nokk püsti ja julgesti edasi!" julgustas Saagim.

Sai mehelt kingiks neegri

Kui Saagim saates ilusalongi viidi, halvustas ta Veitolalt kingituseks saadud jalgadehooldust. Bravuuritar rääkis kohe juurde loo oma mehe kingitusest: "Sain Ristomattilt kingituseks teenri. See oli neeger, must. See oli tore kink. Neegril oli veel punane rosett kaelas, kui ta tuli. Mõtle!"

Kui Veitola juhib tähelepanu, et Soomes ei tohi enam sellist sõna kasutada, naerab Saagim: "Tean, ega Eestiski." Bravuuritar leiab aga sõnale kohe sünonüümid: "Murjam! Murjam! Lakupekka*!"

Kõigele skandaalsele krooniks iseloomustab Saagim rootsi mehi: "Need on kõik homod!"

* Soome magusatootja Fazer lagritsakomm, mille pakendilt eemaldati Laku-Pekka sümboliks olnud mustanahalise nägu kui rassismile viitav kujutis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee