Inimesed

Režissöör Stanislav Govoruhhin: sirgumas on kirjaoskamatu ja teadmisi mittehindav põlvkond (15)

Urmas Vahe, 14. oktoober 2015 07:00
PIIBUST LAHUTAMATU: Vahepeal Ukrainas Odessas tegutsenud Stanislav Govoruhhin on 20 viimast aastat elanud Moskvas ja mõlgutab praegu plaani teha jätkuseeria telesarjale «Kohtumispaika muuta ei tohi». Ehkki sarja sangar Mihhail Bojarski on saanud 66aastaseks, on valmis uute jagude tegemisele raha alla panema rohkem metseene, kui vaja oleks. Foto: Laura Oks

"Noored tunglevad filmiseanssidel, mis on täis mingit täiesti jaburat pläma, mis on toodetud ainult lääne kassareeglite järgi ja mida mina hüüan jolki-palki’deks. Vaatajatele on filmi sisust palju tähtsam, et nina ees oleks tops popkorniga," valutab Vene filmilavastaja Stanislav Govoruhhin, kes sai äsja valmis Tallinnas vändatud linateose "Imelise ajastu lõpp", südant pealekasvava põlvkonna kunstimaitse pärast.

"Ma austan neid noori, kes käivad kinodes vaatamas filme, millel on tõsine, elu väärtuste üle mõtlema panev sisu. Venemaal tehakse aastas umbes 60 täispikka mängufilmi ja suur osa neist on küllaltki head. Aga siis lööb sisse paradoks: mida rohkem sügavat sisu on filmi pandud, seda kasinam on selle vaatajaedu ja seansid jooksevad peaasjalikult tühjadele saalidele," räägib Govoruhhin ­mõrult.

Nõukanostalgiat näeb Venemaal vähe

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.06.2018
Vene filmilegend meenutas elu lõpuni oma imelist pääsemist lennuõnnetusest
14.06.2018
Suri Vene režissöör Stanislav Govoruhhin
21.08.2017
Juba reedel avatakse Tallinnas suur kirjandusfestival
11.10.2015
GALERII | Kinos Kosmos IMAX esitleti Tallinnas filmitud "Imelise ajastu lõppu"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee