Inimesed

Režissöör Stanislav Govoruhhin: sirgumas on kirjaoskamatu ja teadmisi mittehindav põlvkond (15)

LISA KOMMENTAAR

Riina 14. oktoober 2015 14:20
Eks need viitsimatud vanemad toovad vabanduseks selle, et palju tööd, laenud vajavad maksmist, rabatakse end tööga seitsmeks jne- millal mul on aega lapsi õpetada ja seletada nendega? See unustatakse ära, et lapse kasvatamine, mitte niisama kõhu täissöötmine ja riidesse panemine ja igapäevased lühilaused (Kuidas koolis läks? On sul õpitud? Korista oma tuba ära) on iga vanema kohustuseks, kui laps on sünnitatud või lapsed! Selline laps ei tunne end armastatuna, ega vajalikuna, kellest eriti välja ei tehta. Inimesed, palun arvestage rohkem oma võimetega, enne, kui laste arv kasvab selliseks, mis ületab teie võimekuse lapsevanemana pakkuda kõige olulisemat- lapse jaoks iga päev aega võtta!
igavene probleem 14. oktoober 2015 10:59
ja kes selle kirjaoskamatu ja teadmisi mittehindava põlvkonna on üles kasvatanud? vaataks peeglisse ka.
to igavene 14. oktoober 2015 11:10
No just. Iga lapsevanem vaatab enda sisse: Mida külvad, seda lõikad:-) Kui ikka laps juba 3-4 aastaselt lasteaiast tulles otse arvuti või teleka taha istutatakse, selle asemel, et temaga suhelda: Rääkida, arutleda, oma igapäevategemistesse kaasata või mänguasjad kätte anda- täpselt sellised inimesed kasvavadki, nagu härra kirjeldab! Õnneks on ka tänapäeval vanemaid, kes omale aru annavad, et mõistlik laps ei kasva ise, vaid kasvatatakse ja seda vanemate, pere poolt! Temaga suheldes, tegeldes jne. Niipea, kui ta esimesse klassi läheb, saate juba oma töövilju maitsta, kus taolised lapsed (iseseisvalt mõtlevad, julged, arutlevad ja viisakad) on juba praegu ERANDID! Ja seda seetõttu, et suurem osa klassist ongi need vaesekesed, keda teleka ja arvuti taha istutati, suhtlemisest nad ei saagi midagi teada...
vanaema Kaie 14. oktoober 2015 13:15
Olen nõus eelkõnelejaga, et iga lapsega tuleb tegelda. Lasteaed ega kool ei kasvata vanematele tublit ja eeskujulikku last, sest põhivara tuleb just kodunt. Harilikult ei mõelda sellele enne, kui lapsel hakkavad koolis probleemid pihta ning vanemad kutsutakse klassijuhataja või direktori jutule, kus nad tegelikult saavad väga hästi aru, et nende tegemata töö hakkab tugevasti pead tõstma, KUID ei tunnista seda ei endale, ega koolipapadele. Nad teavad, et aega tagasi keerata ei saa...Kallid vanemad, panen teile südamele, et lapse kasvatamine on vastutus ja vanemate elutöö. Kasvatada lapsest asjalik inimene, kes oma eluba kenasti hakkama saab, kelle üle uhkust tunda, kes teid vajadusel aitab. Lapsed kellega vanematel pole olnud aega tegeleda, ka nendel ei ole hiljem teie jaoks aega.
politsei 14. oktoober 2015 09:52
stassik on krymnash ja tema seisukoht ei huvita
suslik 14. oktoober 2015 09:43
Mina mäletan, et selles filmis mängis peategelast Vladimir Võssotski. Bojarski oli d'Artagnan Kolmes musketäris.
Nii, et väide "sirgumas on kirjaoskamatu ja teadmisi mittehindav põlvkond" peabki paika M.o.t.t.
kirjaoskaja 14. oktoober 2015 10:32
Nojah, aga kui hästi tahta, siis võib ikka välja lugeda, et sarja järje peaosas hakkab olema Bojarski.
hm 14. oktoober 2015 09:36
Kahjuks on see tõesti nii!
Arhondid ründavad 14. oktoober 2015 09:00
Ühinen arvamusega. Süveneb bürokraatia ja pealiskaudsus, ülemusteks määratakse loomevõimetuid keskpärasusi.
Isiksustel on end kehtestada üha raskem, sest neid lihtsalt ei tunta massis ära ega tunnustata.
Kunsti asendab veiderdamine ja vaid soov üllatada!
14. oktoober 2015 10:34
Kunsti teatrilaval asendab egomainiakaalne kinnisidee, et igaüks, kes on püüne peale saanud, on korraga ARVAMUSLIDER - nagu avandid ja võigemastid.
Mida juttu??? 14. oktoober 2015 08:31
Pildiallkiri - "... mõlgutab praegu plaani teha jätkuseeria telesarjale «Kohtumispaika muuta ei tohi». Ehkki sarja sangar Mihhail Bojarski on saanud 66aastaseks..." ???? Tuletage mulle meelde, keda mängis Bojarski "Kohtumispaika ei tohi muuta" sarjas. Mina mäletan Võssotskit ja Konkinit.
55 14. oktoober 2015 08:22
täiesti nõus ja no see artikli lauseehitus näitab seda väga ilmekalt: super-kiillaused, mis mõttest aru ei lase saada

möh 14. oktoober 2015 08:12
jutupaunik 14. oktoober 2015 08:04
Mina olen ka nõus selle mehega aga tahaks seejuures meelde tuletada paari asja. Esiteks, vanad on alati kirunud noori. Alati. Aga elus oleme siiamaani. Teiseks, inimene on parasjagu nii loll ja laisk kuivõrd ühiskond seda lubab. Järelikult saavad praegused noored sellise ellusuhtumisega ilusti hakkama. Järelikult ellujäämiseks pole kirjaoskust ja teadmisi vaja.
Muuseas, olen lugenud mingeid ulmekaid, kus kirjeldati umbes samasugust olukorda. tehnika ja treadus olid nii arenenud, et inimene ise võis üsna loll olla, masinad ja tehnika tegid ju kogu töö ära. Siis aga tuli suur üleplaneediline õnnetus, kogu infrastruktuur ja tehnika hävis. Aga inimesed oli juba allakäinud. Ja üligi ürgaeg käes. Kohe, ilma mingi vahe etapita. Oletan, et ka meil võib nii minna. Ei tea, mida soovitada, et inimesed õpiksid teadmisi hindama ja hoiaksid neid ka oma peas (et kui internetti pole, siis ikka teaks üht-teist).
kahjuks 14. oktoober 2015 07:50