Inimesed

"Tarmo tundis ennast kuni viimase hetkeni hoituna ja olulisena." (30)

Rainer Kerge, 13. oktoober 2018 17:36
AASTA SURMAST: Dirigent, koomik ja poliitik ­Tarmo Leinatamm (2. september 1957 – 13. ­oktoober 2014) oli elu­jaatav kuni lõpuni ning viskas nalja veel haiglavoodiski. ­«Optimism viimase hetkeni oli see, mis talle elujõudu andis,» usub sõber ja kolleeg Imre Sooäär. Foto: Andres Putting

Augusti lõpust elab Siiri Leinatamm justkui kahes päevas korraga. Igat tundi saadab mälupilt, mida ta tegi, mõtles ja ütles samal ajal aasta eest, mil kaasa Tarmo Leinatamm haiglavoodis järjest nõrgemaks jäi. Dirigent, koomik ja poliitik Tarmo Leinatamm suri 13. oktoobril 2014.

Paari viimase kuu sisse mahtus palju Tarmo Leinatammele tähtsaid asju. 2. septembril 2014 sai ta 57. Samal ajal käisid Vanemuises "Ooperfantoomi" peaproovid, Tarmo oli selle muusikali muusikaline juht ja kinnitas veel suve alguses sõbrale ja kolleegile Valdo Randperele, et näeb ära nii "Ooperifantoomi" kui ka järgmise ja ülejärgmisegi lavastuse. "Ooperifantoomi" esietendusele 4. oktoobril Tarmo aga enam ei jõudnud.

"Tema viimastesse nädalatesse jäi mitu potentsiaalset surmapäeva, mil ta tuli välja väga rasketest olukordadest," meenutab Siiri Leinatamm. "Tarmo oleks nagu kardina tagant tagasi tõmmatud, uuesti elule, sest tal on veel vaja ringi vaadata – selliseid päevi oli ka. Paraku käivad kõik need hetked nüüd silme eest ­läbi."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.10.2015
Mees, soovid oma seksuaalelu parandada? Siin on sulle lihtne nipp!
12.01.2015
"Tarmo rääkis alati, et kunsti ei tehta kunagi üksnes murtud südamega."
22.10.2014
Tarmo Leinatamme auks korraldatakse mälestuskontsert
21.10.2014
"Taevase inglikoori proovides saab nüüd kindlasti rohkem nalja, sest Tarmo on ju nende juures."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee