Trad.Attack! Etnokulpidega.Foto: folk.ee
Õhtuleht.ee 12. oktoober 2015 11:41
Laupäeval jagati Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol Etnokulpe. Seitsmest kolm said rahvahääletuse tulemusel Trad.Attack. Sama bändi liikmele Jalmar Vabarnale läks ka parimale muusikule mõeldud auhind.

Jalmar Vabarna, kes varem on Etnokulpe saanud ka Zetode kooseisus, oli osaline veel ühes bändis, kelle rahvas kulbisaajaks hääletas. Nimelt sai uusfolk kategoorias kõrgeima koha omaloomigulist folkmuusikat tegev Curly Strings.

Aasta uustulnuka tiitli vääriliseks hindas rahvas Karksi-Nuia trio Lõõtsavägilased ja esmakordselt välja jagatud auhind parimale etnomuusikat mängivale DJ-le läks Harl:Etnole.

Tavapäraselt välja antud erikulbid anti Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolt Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti rahvaluule arhiivile ja Raadio 2 pidas auhinnavääriliseks Meisterjaani.

Etnokulpide valimine kestis kümme päeva ja oma häält sai anda selleks loodud hääletuskeskkonnas. Hääletamas käis rekordilised 1800 pärimusmuusikahuvilist, kes said valida kas soovitatud kandidaatide poolt või ise oma lemmik välja pakkuda.

Etnokulbid 2015 tulemused:

Aasta pärimuslik muusikapala: Trad.Attack! "Jaan'kene"
Aasta pärimuslik heliplaat: Trad.Attack! "Ah!"
Aasta pärimuskollektiiv: Trad.Attack! Aasta pärimusmuuusik: Jalmar Vabarna

Aasta uusfolk artist: Curly Strings

Aasta uuustulnuk pärimusmuusikamaastikul: Lõõtsavägilased

Aasta DJ: Harl:Etno

Eesti Pärimusmuusika Keskuse erikulp: Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti rahvaluule arhiiv

Raadio 2 erikulp: Meisterjaan.