Saund

Nädala pärast algab Viljandi kitarrifestival 

Kristel Üksvärav, 6. oktoober 2015, 17:00
Mihkel Raud
13. oktoobril saavad Viljandis kokku parimad kitarrimängijad Eestist ja mujalt - algab kaheksas Viljandi Kitarrifestival, mis toob kokku artistid Inglismaalt, Rootsist, USA-st, Hollandist ja Eestist.

Kõlab uskumatult, et Eestisse jõuab Hollandist pärit Stochelo Rosenberg Quartet feat. Christiaan van Hemert. „Tegu on maailmas ühe tuntuima ja tunnustatuima mustlas-swingi viljelejaga ning enam paremat ei oska välja pakkuda. See on positiivne muusika, mis paneb juba esimesest noodist südame rõkkama", ütleb festivali kunstiline juht Ain Agan. Samuti täitub sel aastal unistus, mida püütud festivali algusaegadest. Nimelt jõuab USAst kaheksandele festivalile kohale ka ansambli Oregon liider, enam kui kolmkümmend aastat tegev olnud ning paljude kitarristide iidoliks olev Ralph Towner. Inglismaalt rõõmustab muusikasõpru aga kitarrivõluriks nimetatud Adrian Legg, keda tuntakse ja hinnatakse ainulaadse oskuse poolest ühendada akustiline ja elektrikitarr ning sulatada kokku eri muusikastiilid ja inspiratsioon temale omapäraseks kõlaks. Põhjamaiselt kosutab meeli rohkete auhindadega pärjatud isikupärane Erik Söderlind koos oma trioga.

Viljandi Kitarrifestivali raames toimub juba traditsiooniks saanud Kitarrimeistrite päev, kus on võimalik kohtuda pillimeistritega, nende tööde ja kitarri õppematerjalidega.

Festivali piletid on müügil Piletilevis ja alates pool tundi enne kontserti kohapeal.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee