Inimesed

Detektiiv Kurt Wallanderi looja Henning Mankell suri vähki 

Katrin Pauts, 6. oktoober 2015 07:00
PÕHJALA KLASSIK: Henning Mankell esindab stiilipuhast Skandinaavia kriminulli, mis lahkab lisaks mõrvalugudele ühiskonnaprobleeme.Foto: Vida Press

Henning Mankell on tuntud legendaarselt põdura Kurt Wallanderi loojana. Aga ühes tema vähem tuntud romaanis on peakangelaseks noor politseinik Stefan Lindman, kes põeb vähki ning väriseb oma elu pärast. Tagantjärele võib teost pidada halvaks endeks – eelmisel aastal tabas see ränk haigus Mankelli ennast. Eile kaotas kirjanik oma võitluse.

Kord küsis "kirjandusminister" Mart Juur siinkirjutajalt kui suurelt Henning Mankelli austajalt, millised tõved kriminaalpolitseinik Kurt Wallanderi õieti vaevasidki. Patt tunnistada, aga pidin guugeldama, sest Wallanderi arvukaid hädasid on pagana raske meeles pidada.

Lõpuks sain ritta ülekaalu, alkoholismi, diabeedi ja Alzheimeri tõve ning edastasin andmed Juurele, kes kasutas infot meeleolukas sketšis Wallanderi visiidist Tallinna (ega Juurgi Wallanderi hellita – humoristi kujutluspildis lisandub põdura detektiivi murekoormale hirmus tuumapohmell).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.02.2018
Henning Mankell: „See, et ema mu hülgas, on kõige hullem, mis inimesele võib osaks saada.“
21.05.2016
Naised kirjeldavad elu hämarat külge
05.10.2015
Suri Wallanderi loonud krimikirjanik Henning Mankell
14.05.2015
Veri! Ei mingit kahtlust: see on Skandinaavia päritolu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee