Oliver Kuusik
Toimetas Kristel Üksvärav 26. september 2015 15:30
Muusikapäeval, 1. oktoobril annab Rahvusooper Estonia solist, tenor OliverKuusik kontserdi lennukipardal, liinil Tallinn-Amsterdam-Tallinn. Õhukontserdil musitseerib ka torupillimängija Sandra Sillamaa.

Oliver Kuusikut on kontserditegevus viinud Soome, Rootsi, Venemaale, Prantsusmaale, Kanadasse jm. Kuusiku sõnul on tema jaoks iga päev muusikapäev – päev täis muusikat. Kui ta just ei viibi sel päeval ise laval või mõnel muul selle päevaga seotud üritusel, kaasaarvatud lennukis, siis jälgib ooperistaar kodus meediakanalites üle maailma aset leidvaid erinevaid muusikasündmusi.

Lennukikontserdi idee on Oliver Kuusikul juba aastaid mõtteis olnud ning laulja rõõmustab, et idee Muusikapäeva abiga teoks sai. "Peab alati olema ettevaatlik, mida sa soovid," nendib Oliver Kuusik. Lennuk kontserdilavana Oliver Kuusikut aga ei heiduta: "Minu laulmised lennukis on piirdunud siiani pelgalt oma tütrele vaikse unelauluga. Aga kuna on üldteada fakt, et toit maitseb õhus olles tavapärasest erinevalt, siis ehk kōlab teistmoodi ka lauluhääl. Vōib-olla, et tuleb vōidelda mootori mūra ja lukustatud kōrvadega, kuid ega sellepärast siis laulud laulmata jää."

Oma varasemaid kõige ekstreemsemad kontserdielamusi meenutades leiab laulja minevikust nii mõnegi ereda mälestuse. "Oma karjääri jooksul olen esinenud nii tiibklaveri seest kui ka lõõtsaga trollist. Alles hiljuti laulsin näiteks tuletõrjedepoos - liugtorult laskudes jne. Mulle meeldib vahest sedalaadi veidrustega kaasa minna - see on omamoodi väljakutse. Samas olen ma veendumusel, et mingi äge koht ei kaalu kunagi üles esituse
kvaliteeti, vaid lisab oskuslikul teostusel pigem asjale vürtsi," sõnab Oliver Kuusik.

Oliver Kuusikut iseloomustab mitmekülgne repertuaar ja teda on tunnustatud mitmete auhindadega. Teda seob tihe koostöö selliste kuulsate dirigentidega nagu Neeme Järvi, Paolo Olmi, Eri Klas, Carlos Spierer, Anthony Legge jpt.