Inimesed

MERLYN UUSKÜLA: "Olen rohkem helilooja kui sõnademeister." (2)

Silja Ratt, 26. september 2015, 07:00
Merlyn UuskülaFoto: Meeli Tulik
Kuigi lauljatar Merlyn Uusküla peab end osavamaks laulule viisi kui sõnade kirjutamises, usub ta, et kirjutas hiljuti oma elu parimad laulusõnad.

"Pärast selle loo kirjutamist eelmisel aastal oli võimas tunne, et see on parim lugu, mille kunagi kirjutanud olen," räägib Merlyn Uusküla oma peagi ilmuva singli "Mälestustes tuul" kohta. Lauljatari sõnul on Aapo Ilvesega kahasse kirjutatud lugu juba kujunenud tema sõprade ja fännide lemmikuks.

"Aapoga on meil alati koostöö väga hästi sujunud, oleme samal lainel. Ta saab aru, mida temalt oodatakse, on kiire ja täpne," kiidab Uusküla andekat kirjameest.

"Ta on samasugune ööloom nagu mina. Saatsin Aapole enda esialgse variandi ja tema kohendas kogu teksti paremaks ja tegi juurde teise salmi. Ta ütles, et läheb teeb ühe teravama joogi ja vaatab, kuidas inspiratsioon on. Tunniga olid sõnad mul postkastis. Ju siis tähed soosisid loomet."

Uusküla räägib, et vahel tuleb sõnu veel mitu korda kohendada. "Pärast sõnade saamist laulan loo läbi, vahel on vaja mõnda sõna muuta, kuna viisiga teatud sõnad ei kõla. Siis teeme väiksed uuendused ja saame lõplikud sõna paika."

Samal teemal

7. oktoober 2015, 15:54
KUULA! Merlyn Uusküla: see on mulle läbi aegade kõige südamelähedasem lugu
13. august 2015, 07:00
Merlyn Uuskülast saab sügisel telesaatejuht
31. juuli 2015, 07:00
Merlyn Uusküla: eelistan üritusi, kus saab end üles lüüa
30. juuli 2015, 10:51
ÕHTULEHE VIDEO | Merlyn Uusküla: mulle meeldib Aasias kohalikku toitu proovida – saab ägeda elamuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee