Inimesed

Heidy Tamme: minu viimaseks mälestuseks Kalju Saarekesest jäävadki tantsusammud maestro käte vahel (2)

Jaanus Kulli, 23. september 2015 07:00
«ONLY YOU»: «Elonna tahtis väga seda lugu, see on justkui tema hümn,» selgitas Kalju Saareke viis aastat tagasi, miks nad Elonna Spriidiga Laine juubeli tantsuetteasteks just selle loo valisid. Foto: Tairo Lutter
"Nii nagu meil televisioonis oli kolm musketäri – Kustas Kikerpuu, Andres Vihalem ja Elmo Lööve, kes kõikidele takistustele vaatamata lõid formaadi "Horoskoop", siis sama kange mees oli Kalju Saareke varieteedes ja estraadilavadel," meenutab laulja Heidy Tamme pühapäeval Tallinnas 89. eluaastal taevastele tantsulavadele siirdunud balletitantsijat, koreograafi ja tantsupedagoogi Kalju Saarekest.

"Nii nagu kõik koreograafid ja juhid peavad olema väikesed despoodid ja türannid, nii oli seda ka Saareke, sest muidu võib distsipliini ära unustada, sest me ju teame, millised on oma loomult artistid. Aga karm käsi oli kindlasti Saarekese pluss," kinnitab Heidy. "Et lähed koju ja harjutad. Jumal tänatud, et nii oli. Kustas Kikerpuu ütles alati, et kui tahad ka järgmine kord tulla, lähed koju ja harjutad. Nii ka Saareke: Kui tahad, et ma üldse siin sinuga aega raiskan, lähed koju harjutama."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.01.2016
Heidy Tamme: läbi aegade parim Eesti artist olen mina!
23.08.2015
Ülle Ulla: Kalju oli lõpuni välja väga aktiivne
22.08.2015
Suri balletitantsija ja koreograaf Kalju Saareke
18.06.2015
"Filharmoonia ringreisidel tehti meile kõik ette-taha ära, meie asi oli kohale tulla ja ilusad olla!"