Film

RIIDED SELJAST JA LAVALE: Vaba Lava sünnipäeval astub publiku ette paarkümmend porgandpaljast tantsijat (23)

Õhtuleht.ee, 14. september 2015, 15:06
Foto: Vaba Lava
19. septembril tähistab Vaba Lava oma esimest sünnipäeva tuues selle puhul lavale intrigeeriva nüüdistantsu lavastuse "Alastusest enam".

Tunnustatud Austria koreograafi ja etenduskunstniku Doris Uhlichi loodud tantsulavastus toob lavale paarkümmend alasti Eesti tantsijat, kelle omavaheline sünergia muudab lavastuse energiast pakatavaks sündmuseks.

"Olles ise lavastuses DJ, näen mina seda justkui suurt pidu, mis annab energiat nii laval olijatele kui publikule. See ei ole lavastus, mis räägib paljastest meestest ja naistest - see on lavastus, mis näitab, et ma olen inimene ja olen rahul endaga. Ja väga tihti juhtub see, et etenduse ajal tekib ka publikus olijatel soov endal riided seljast heita ja meiega tähistada," selgitas Uhlich lõbusal toonil.

Lavastuses "Alastusest enam" paneb muusika inimkehi värisema, üksteise vastu põrkuma, voolama, painduma, väänduma olles truu lavastaja motole "See on keha pidu: rõõmustagem oma kehalisuse üle".

"See on ebatavaline, et näeme laval inimesi, kes on alasti ja kellel on seal väga lõbus. Kahtlemata on see tantsijatele üks põnev kogemus," räägib Uhlich.

Projektis osalev tantsija Viktor Aspel ütles, et lööb projektis kaasa, kuna tema jaoks on inimeste jaoks normaalne olek. "Sünnime siia ilma nii ja ei tunne selle juures valehäbi. Inimese keha on vägev instrument ja ühiskonnas oleks tarvis mõista, et selles pole miskit erootilist. Vot just selle pärast. Liiga palju on tõmmatud piire. Igale poole."

Eestis produtseerivad lavastust Vaba Lava ja Sõltumatu Tantsu Lava. Kokku toimub vaid kolm etendust 19., 20. ja 21. septembril Vaba Lava Starmani Teatrikeskuses. „alastusest enam" on Vaba Lava 2015/2016 hooaja kuraatoriprogrammi avalavastus, selle väljatoomist toetab Tanzquartier Wien'i rahvusvaheline tantsu ja etenduskunstide võrgustik INTPA, Austria Riigikantselei ja Austria Euroopa, Integratsiooni ja Välisministeerium.

Uue hooaja kuraatoriprogrammi on kokku pannud rahvusvaheline etenduskunstide ekspert Thomas Frank Austriast ning teatriuurija ja -kriitik Madli Pesti, kes valisid avalikule ideekonkursile laekunud 244 projekti hulgast välja 9 lavastust, koondades need pealkirja alla "Tavalised inimesed: alastusest enam".

23 KOMMENTAARI

j
juss 20. september 2015, 11:24
lugedes siinseid kommentaare siis saab üsna selgeks, miks eestlaste arv väheneb ja miks enamus isegi noortest ossidest bussis higi ja kuse järgi haise...
(loe edasi)
m
Mõistan, miks 18. september 2015, 14:32
Goebbels ütles: "Kuuldes sõna kultuur, haarab mu käsi (püstoli)kabuuri järele. Minul ka.
Loe kõiki (23)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee