Film

VAATA! Veiko Õunpuu mängufilm "Roukli" jõuab kinodesse (1)

Toimetas Kaspar Käänik, 11. september 2015 12:44
Foto: Herkki Merila
17. septembril linastub kinodes režissöör Veiko Õunpuu uus mängufilm "Roukli".
 
Posted by Roukli on 6. august 2015. a.

Samal teemal

Ühisrahastusplatvorm Hooandja toel üles filmitud teos räägib väikesest talukogukonnast, keda ähvardab lähenev sõda. Hirmunud elanike elu pööratakse pea peale, kui majja saabuvad kaks põgenikku, kes pagevad salapärase ja nähtavasti kättemaksuhimulise Peedu eest. Järgnevad sündmused süüvivad habrastesse sidemetesse inimeste vahel ja indiviidi iseolemise tähendusse nende taustal. Pealtnäha pessimistlik lähtepunkt areneb filmi edenedes millekski märksa mitmetahulisemaks – teoseks, mis kujutab sügava inimliku ühenduse haprust ja taaskehtestab selle kui õiguspärase võimaluse, juhul kui õpime teisest inimesest lahti laskma.

Kollektiivse eksperimendi tulemusel sündinud filmi tegelasi kehastavad Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla, Eva Klemets, Peeter Raudsepp, Lauri Lagle, Meelis Rämmeld, Tambet Tuisk ja Taavi Eelmaa.

Filmi operaator on Erik Põllumaa, monteerija Liis Nimik, helirežissöör Janne Laine ning filmi originaalmuusika lõi Ülo Krigul.

Filmi loomisel osales kokku 13 oma ala professionaali, kes võrdsete liikmetena moodustavad filmi valmimise eest vastutava filmiühistu Roukli. Filmi produtsent on Tiina Savi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee