Inimesed

KUNSTNIKU SEKSIPROJEKT: 365 päeva. 365 meest (20)

Triin Tael, 9. september 2015 07:00
SEKSIHULL TÜHIKARGAJA VÕI TÕELINE KUNSTNIK? Ehkki sotsiaalmeedias nimetasid mitmed Mischa Badasyani seksihulluks tühikargajaks, kinnitas ta, et soovib oma suurprojektiga uurida tänapäeva inimese üksildust.Foto: Facebook

Venemaal sündinud, kuid Berliinis tegutsev homoseksuaalne performance’i-kunstnik Mischa Badasyan (27) kuulutas mullu augustis välja oma uue projekti: ta seksib aasta otsa iga päev ise mehega. Nüüd on skandaalne performance lõpule jõudnud ning seljataga seks nii heterote kui ka HIV-positiivsetega. Kas Mischal õnnestus hinges valitsevat tühjust peletada?

Armeenia päritolu Badasyan pani projektile nimeks "Save the Date". Tavaliselt palutakse sellise väljendiga kuupäeva broneerida neil, keda on kutsutud mõnele tähtsale seltskonnaüritusele, näiteks pulmapeole. Kuid Mischa lubas, et tema uurib 365 päeva jooksul 365 partneriga seksides tühjustunnet, mis olevat nüüdisaja lühisuhtemaailmas nii levinud – eriti geimeeste seas. Inspiratsiooni ammutas kunstnik Prantsuse nüüdisfilosoofilt Marc Augélt, eriti tema mittekohtade teooriast. "Mittekohad on supermarketid, kaubanduskeskused, lennujaamad ja teised enamjaolt anonüümsed kohad, kus inimesed kaotavad identiteeditunde ning tunnevad, et nad ei kuulu kuhugi," seletas Badasyan mullu augustis Arts.Micile. "Neis kohtades ei pea sa kellegagi rääkima ega tundma ühtekuuluvustunnet. See tekitab üksildust."

"80% mehi ei meeldinud mulle üldsegi."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.10.2015
Keskkond teeb homoseksuaalseks?
12.09.2015
Karid kohtingul: täiskasvanute maailmas "Seksi ja linna" suhtereeglid ei kehti!
10.09.2015
KERGE KARISTUS: seks õpilasega viis õpetaja 30 päevaks vangi
08.09.2015
Kampaania "Kumm on seks" raames linastub tänavu noortefilm

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee