Saund

Muusik Seifi "Veenuse" muusikavideos pritsib trummidelt kristallpuhas viin (1)

Jaanus Kulli, 5. september 2015, 07:00
«Nägime kostüümides välja nagu tõelised tulnukad. Hästi koledad. See oli aeg, kui materjalidega polnud priisata.» Jaak Ahelik meenutab suure vaevaga valminud esinemisriideid, mis videos lõpuks ei paistnudkiFoto: Teet Malsroos
Ühele Eesti tuntumale trummarile Jaak Ahelikule on eriti värvikalt meelde jäänud kahe Muusik Seifi video filmimine. "Üks neist on "Veenuse" salvestus 1986. aastal, kus trummidele kallatud viin mulle kõrge kaarega vastu nägu plärtsatas, ning teine aasta varem valminud "Unemuinasjutt", mille tarvis õmmeldi ansamblile uhked kostüümid, mida aga videos kordagi ei näe," meenutab Ahelik.

Kuulus "Veenus" oli üks Muusik Seifi viiest loost, mis jäädvustati ETV muusikafilmile "Tõnise ja Mäe vahel". Loo esituse ajal on 11 korda näha, kuidas Jaak Aheliku trummilöök paiskab kõrgele õhku läbipaistvat vedelikku. "Kui inimesed arvavad, et trummide peal on vesi – sel ajal, kui viina müüdi talongide eest –, siis pole see nii. See on kõige naturaalsem viin. Kuiva seaduse ajal," muigab trummar.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

11. november 2016, 04:00
MUUSIK SEIFI HIRMSAIM KONTSERT: staadion oli pime, hullunud rahvas tahtis lavale tungida
12. november 2015, 07:00
Viin võidab alati
1. aprill 2015, 07:00
"Mäletan hetke, kui Jimi Hendrix kutsus mind oma bassimeheks."
13. jaanuar 2015, 07:00
Toomas Rull: mu harjutustrummid on alati paigas ning ootavad mind

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee