Inimesed

Ilmateadustaja Adeele Tähemaa: uues ametis pean ärkama kell viis (2)

Aigi Viira, 3. september 2015 07:00
KOOLI: Üleeile «Tere­visioonis» ilmateadustajana saatedebüüdi teinud Adeelel oli päev tegemist täis. Tallinna ülikooli inglise filoloogia tudengist neiu kiirustas pärast esimest tööpäeva ka kooli, sest algas uus õppeaasta.Foto: Alar Truu

"Esialgu mind igal hommikul näha ei ole, vaid üksnes kord nädalas," räägib "Terevisiooni" uus ilmateadustaja Adeele Tähemaa (22), kes tegi üleeile varahommikul saatedebüüdi. "Tundsin end väga mugavalt ja arvan, et see oli esimese korra kohta päris hea."

"Eks ma korraliku eestlasena pean ilma väga tähtsaks ja alati vingun selle üle, kui võimalik on. Täpsemalt ilmast ma varem rääkinud ei ole," kõneles Adeele enne saatedebüüti portaalile Menu. Nüüd, kui tal on esimene hommik eetris oldud, on neiu rahul. Mis sest, et uus amet sunnib teda saatepäeval juba kell 5 ärkama.

"Ma ei ole tavaliselt väga varajane ärkaja," tunnistab ta naerdes, et nii varane voodist tõusmine on tema jaoks keset ööd tegutsema asumine. Teisalt ei näe ta selles ka mingeid probleeme, sest õnneks ei pea iga päev enne koiduvalgust silmi avama ja telemajja tuiskama. Esimene ilmateade, mille järgi ilmateadustajad tööle hakkavad, tuleb alla kell 6. Seejärel saab juba tekstiga tööle asuda – ning see on iga ilmateadustaja enda asi, kuidas tekst suupäraseks töödelda. Tõsi, seegi võtab oma aja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.09.2015
Toomas Kolk: nüüd võivad ka vanad koledad mehed ilmateadet lugeda
13.06.2015
TV3 | Ilmatüdruk Ingrid Teesalu teeb teleristsed uudisteankruna
10.06.2015
UUS ILMATÜDRUK ELISA KOLK: liiga paljastavaid ja odavaid rannariideid ma selga ei pane
04.06.2015
Elisa Kolk hakkab ilmatüdrukuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee