10. septembril mängitakse teatrifestival Draama raames Tallinnas Andreas Merz-Raykovi lavastust "Seymour".Foto: Erakogu
Toimetas Silja Paavle 1. september 2015 14:31
Juba esmaspäeval algab iga-aastane teatrifestival Draama, mis tänavu pakub võimaluse festivalist lisaks Tartule osa saada ka Tallinnas.

10. - 12. septembrini toimub Tallinnas Draama eriprogrammina Vaba Lava showcase, kus etendub teatrikeskuse Vaba Lava avahooaja kuraatoriprogrammi paremik, mille on välja valinud kuraatorid Oleg Lojevski ja Madis Kolk.

10. septembril mängitakse Andreas Merz-Raykovi lavastust "Seymour", 11. septembril on kavas Fine5 Tantsuteatri "... and Blue", mis on hinnatud 2014. aasta parimaks tantsulavastuseks,

12. septembril mängitakse Helen Rekkori "Üle vee" (2014. aasta teatriauhindade Salme Reegi preemia nominent) ning Peeter Raudsepa ja Krista Kösteri lavastust „fac!+do!+totum". Etenduspaigaks on Vaba Lava Teatrikeskus Telliskivi Loomelinnakus.

Esimesel hooajal oli Vaba Lava Teatrikeskuse külastuste arv 42 064, publikuni jõudis 56 lavastust, nendest 11 kuraatoriprogrammi lavastust, kokku anti terve hooaja jooksul 195 etendust. Lisaks kodumaistele tegijatele käis etendusi andmas truppe Hispaaniast, Saksamaalt ja mujaltki.