Inimesed

KAIT TAMRA OMA ÕPETAJAKUTSEST: "Maalapsed on omaette isiksused, ikka päris inimesed. Tõsised mehed!" (3)

Kaja Roomets, 1. september 2015 07:00
KOLM TAMRATA, KOLM VIIULDAJAT: Isa ja õpetaja Kait Tamra sõnul on see puhas omakasu, et Noral ja Mial on viiulimängu vastu tõsisem huvi, sest kodus on nii vanaisast kui ka vanaemast jäänud mitu head viiulit.Foto: Aldo Luud

11aastane Nora mängib aidatrepil viiulit, 9aastane Mia aga keerutab end kiigel ja sätib sõbralikku, ent iseloomuga triibikkassi pikutama. Mõlemad tüdrukud ootavad õhinaga 1. septembrit, sest Pikakannu on tõeline Bullerby ning koolis saab sõpradega kokku. Tavapärane kooliaasta eelne päev muusiku, helilooja ja viiuliõpetaja Kait Tamra kodutalus.

Neli aastat Vanemuise balletikoolis õppinud graatsilist Miat ootab sügisel peale kooli veel Vanemuise teatri lava, kus esietendub "Inetu pardipoeg". Selle nimel on terve trupp teinud suve jooksul läbi mitu 10päevalist balletilaagrit ning Miale elab kaasa terve pere. "Hommik algab koos tüdrukutega, ikka koolis. Eelmisel aastal ei olnud koolitundide tõttu ühtegi päris vaba päeva. Väga muretseda pole põhjust, elu on üksjagu elatud juba ka," naerab Ave Tamra, ema ja Kait Tamra abikaasa, kes on 24 tundi päevas ja seitse päeva nädalas Pikakannu Kooli Areng MTÜ juhataja.

Kuidas üks muusik ja helilooja viiuliõpetaja rolli sobitub, selle kohta võiks Kait Tamra sõnul lausa raamatukese kirjutada, kaheksas aasta läheb õpetaja-ametis. Ja 1. septembri koolipäev on muusikaõpetajale üli-tihe – kell 9 Pikakannu, kell 11 Värska, kell 13 Vastseliina, kell 15 Võru. Alles siis tuleb see aeg, kui oma perega saab kooliaasta alguse puhul midagi toredat ühiselt ette võtta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.09.2016
Eesti kooli uus tava: õpilane karjub õpetaja peale, et tehtagu kolmed kohemaid neljadeks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee