Inimesed

Allan Roosileht: see oli tõeline 1990. aastate laulupidu! (5)

Jaanus Kulli, 31. august 2015, 07:00
"Retro on jälle moes," teab DJna aktiivselt tegutsev Allan Roosileht omast käest.Foto: Teet Malsroos

"Hello, Estonia! Hello, Tallinn! Me armastame teid! Te olete uskumatud," kõlasid kahel päeval laulukaare ette püstitatud lavalt festivalil "We love 90s" esinenud artistide tervitused publikule, kelle kõrvad ja käed selle peale kohe liikuma hakkasid ning kes oma kunagisi lemmikuid – paljudele ka iidoleid – marulise aplausiga vastu tervitasid.

Mitmed artistid, näiteks Jenny Berggren ja Ace of Base, on Eestis varemgi käinud ja teadsid täpselt – erinevalt mõnest siin üles astunud staarist –, kus ja kellele nad esinevad. Nagu festivali nimigi selgesõnaliselt vihjas, viis ajamasin publiku veerandsada aastat tagasi, kui ilma hakkasid tegema East 17 ja Ace of Base. Samuti meie omad poisid Black Velvetist ning Code One ja Koit Toome. Kahepäevast festivali konfereeris tuntud DJ Allan Roosileht, kes laupäeva õhtul üritusele kunagise hittlauluga "Turvamees" punkti pani.

Aga tagasi algusse. Oru värava kassasabas akrediteeringut oodates kougib nooremapoolse neljaliikmelise pere isa taskust 120 eurot. Kaks saab tagasi. Kahepäevapilet maksab 59 eurot. Vipisektoris paarikümne euro võrra veelgi enam. Esmapilgul hämmastabki see, et publik on sedavõrd nooremapoolne. Kui tavaliselt jäädakse truuks muusikale, mis sind on kõige enam mõjutanud tundeküllases teismeliseeas, siis siinsele kuulajaskonnale näkku vaadates tundub, et pigem on nad sündinud samal aastal, kui raadiotes hakkasid kõlama Reel 2 Reel või eelmainitud artistide esimesed hitid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. november 2014, 07:00
Allan Roosileht: kaugeimad diskod olen teinud Kuubal ja Moskvas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee