Inimesed

Stieg Larssoni naine ja sõbrad: järg Millenniumi triloogiale on mõnitus! (2)

Triin Tael, 29. august 2015 07:00
PARTNERID LÄBI ELU: Stieg Larsson elukaaslase Eva Gabrielssoniga 1990. aastatel Strangnasi linnas kohvitassi taga lõõgastumas.Foto: AFP / Scanpix

Neljapäeval paisati ligi 40 riigis, sealhulgas Eestis, müügile Stieg Larssoni Millenniumi triloogia järg "See, mis ei tapa", autoriks vutiäss Zlatan Ibrahimovici eluloo ülestähendajana tuntud rootslane David Lagercrantz. "Lohetätoveeringuga tüdruku" fännid juubeldavad: Lisbeth Salander ja Mikael Blomkvist tegutsevad jälle! Kuid 50aastaselt surnud Larssoni endine elukaaslane ja sõbrad on raevus.

Tunnustatud Rootsi ajakirjanik Stieg Larsson suri 2004. aasta novembris südamerabandusse veidi pärast seda, kui ta oli andnud kirjastusele üle kolme raamatu käsikirja. Järgmisel aastal ilmunud "Lohetätoveeringuga tüdrukust" ning selle järgedest "Tüdruk, kes mängis tulega" ja "Purustatud õhuloss" kujunesid ülemaailmsed bestsellerid. Kuid Larssoni omaste vahel vallandus kibe lahing tema pärandi üle. Kirjaniku kauase elukaaslase Eva Gabrielssoni (61) valduses oli Millenniumi saaga neljanda osa visand, ent autoriõigused kuulusid Larssoni isale ja vennale.

Omaksed kraaklesid neljanda osa pärast

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.03.2017
Lisbeth Salander naaseb ekraanile
17.02.2017
Millenniumi saaga uus raamat ilmub juba septembris
24.10.2015
Surnud kirjanike ette käidud rajal tallamine – üllas üritus või pühaduseteotus?
16.10.2015
Lagercrantz kirjutab Millenniumi-sarja edasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee