Inimesed

Marite Kallasma: "Eetrist äraminek oli mu vaba tahe. Me ankrustusime ja mind see ei huvitanud." 

Jaanus Kulli, 29. august 2015, 07:00
AK ARMASTATUD NÄGU: Marite Kallasma ilmus teles vaataja ette 40 aasta tagasi, algul programmidirektorina, siis AK diktorina. "Uudisteankruga saade vajab absoluutset valmisolekut stuudiointervjuudeks. Mind see ei paelunud," põhjendab Marite, miks ta 2004. aastal ekraanilt kadus.Foto: Ülo Josing / ERR

Väiksena tahtis Marite väga pääseda kasti, mis räägib. Pääseski. Ta jäi saja kandidaadi seast ainsana sõelale ning astus Eesti Raadios esimest korda mikrofoni ette juulis 1967. Raadiohääl oli Marite enam kui kaheksa aastat. Väiksena ei tahtnud ta kunagi pääseda kasti, mis näitab pilti. Marite kodus polnudki televiisorit.

Kuid juhused mängivad siin elus tihti suurt rolli. Palgakassa sabas oskas Tõnis Kask Marite ära rääkida ja meelitada telesse, kus ta alustas programmidiktorina. Siis sai Maritest paralleelselt programmi- ja "Aktuaalse kaamera" diktor ning lõpuks ainult AK diktor. Viimased aastad teles oli ta eetrinägude juhendaja ja nõustaja. Kuni aastani 2009, kui ta aeg ETVs korraga otsa sai. Kui ta sealt koondati. "Ma arvan teadvat, miks, kuigi mulle öeldu oli teistsugune. Aga jäägu mu arvamus minu arvamuseks," on vastus, mis vaidlustamist ei vaja. Kokku töötas Marite raadios ja teles 42 aastat.

Rujal on lugu Juhan Viidingu tekstile, mille alguse sõnad on: "Kui lapsena televisioonis ma mängisin kaamera ees". Teie ka mängisite sellist mängu?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. veebruar 2016, 06:00
Marite Kallasma on teles tagasi!
3. veebruar 2016, 13:15
Marite Kallasma: Leinaga peab üksi toime tulema
10. september 2015, 07:00
Marite Kallasma: "Kolleegideta olnuks ma kaamera ees null."
2. september 2015, 07:00
Maire Aunaste: olen elus vähe kiita saanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee