Inimesed

Hannes Hermaküla: käisin koolilõpuballil protestiks tsaariarmee mundris (11)

Õhtuleht.ee, 29. august 2015 07:00
Tsaariohvitseri munderFoto: INTERFOTO / Alamy

Bravuurikas idee minna koolilõpuballile isa Evald Hermaküla kaudu Draamateatrist laenatud tsaariohvitseri mundris päädis 1987. aastal gümnaasiumi lõpetanud Hannes Hermaküla jaoks sellega, et miilits ta kinni nabis.

„Ringvaate“ saatejuht Hannes Hermaküla oli 18aastane koolipoiss, kui miilits ta tsaariarmee mundri kandmise eest tänavalt ära korjas. „Käisin siis gümnaasiumi lõpuklassis ja laenasin oma isa kaudu Draamateatrist neli tsaariohvitseri mundrit – olen küll unustanud, mis lavastuses neid kasutati. Kuna meie Westholmi gümnaasiumis oli tavaks, et lõpuklass korraldab lõpuballi, siis otsustasime mõne sõbraga, et keerame natuke vinti üle ja lähme ballile tsaariarmee mundrites,“ räägib Hermaküla Õhtulehele, millest lugu alguse sai.

„Terve lõpuballi olidki minul ja mu kolmel klassivennal teatrist laenatud mundrid seljas. Tegime balli ära, tantsitasime seal oma tüdrukuid ja õpetajaid, kõik oli väga kena. Aga järgmine päev tekkis meil suurepärane mõte, et kuna meil on nii kihvtid ülikonnad käes, siis äkki läheks teeks teenindusmajas pilti. Tookord sai ainult seal värvipilte teha,“ meenutab Hermaküla. „Pidin ühega sõpradest Moskva kohviku ees kokku saama, et koos teenindusmajja minna. Ootasin siis seal täies tsaarimundris ja juurde tuli miilits. Ma olin väga pahane. Ei saanud aru, miks ta mu kinni võtab.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.02.2017
Hannes Hermaküla pani end proovile kelnerina
15.09.2016
Hannes Hermaküla elu, mis ei mahu teleekraanile
28.05.2015
ETV "Ringvaade" saab suveks uued juhid
13.05.2015
"Ringvaade" pani reporter Hannes Hermaküla Estonia ette saunamõnusid nautima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee