Saund

ÕHTULEHE VIDEO | Millised on Muusikapäeva põnevaimad paigad? 

Andra Nõlvak | Video: Mari Luud, 27. august 2015 19:00
Foto: Mari Luud
Muusikapäeva projektijuhi Mailis Jõgi sõnul tähendab selline päev väga palju, sest ühinevad sajad muusikud ja kontsertpaigad, et muusika kõlaks.

Lisaks paljudele elavatele esitlustele, leiavad muusika-aasta raames aset erinevad lisaprogrammid. Näiteks on üks selliseid muusika ja teaduse lisaprogramm, kus on võimalik kuulda kahe erineva teema vahelisi seoseid.

Põnevate paikadena, kus kontserdid toimuvad, nimetab ta ära sõjaväe osad, Pärnu haigla, erinevad kaubanduskeskused, kasiinod ja riigikogu. Jõgi lubab, et erinevaid üllatusi on palju.

Kõiki kontserte tahaks ta ka ise kuulda, kuid paraku ei ole see võimalik. "Ma püüan nii palju kui vägagi võimalik siia-sinna jõuda ja kuulata," sõnab projektijuht lootusrikkalt. "Kindlasti ei too ma ühte kontserti välja, sest lõppude lõpuks on muusika elamus kontsert ju kordumatu ja iga kontsert sel päeval muusikaline üllatus oma ette," lisab Jõgi.

Järjest rohkem on ka muusikuid, kes projektist huvituvad ja osaleda soovivad, et programmis õlg õla kõrval üheskoos muusikale täheleapanu juhtida.

Samal teemal

01.09.2015
GALERII | ERSO andis Toompea lossi Valges saalis muusikapäevale võimsa akordi
27.07.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Pianist Marko Martin: muusika tähtsust elus tuleb toonitada
27.07.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Leelo Tungal: lapsena kuulus muusika mu ellu palju rohkem
27.07.2015
GALERII | Muusikapäev 2015 viib muusika lennuki pardal piiri taha