Inimesed

FOTOD | Briti suursaatkonnas Tallinnas sõlmiti esimene samasooliste abielu 

Toimetas Kaspar Käänik, 21. august 2015 12:54
Foto: Erakogu
14. augustil sõlmiti Tema Majesteedi konsuli Kathryn Lindsay poolt Briti saatkonnas Tallinnas esimese Briti saatkonnana Põhjamaade ja Balti riikides, samasoolise paari abielu.

Abielu tseremoonia Briti kodaniku Christopheri ja tema eestlasest partneri Siimu vahel viidi läbi Briti Suursaatkonnas Tallinnas nende külaliste ja tunnistajate juuresolekul.

"Ma olen väga uhke, et Briti saatkonnal oli võimalik olla osa niivõrd olulisest päevast nende elus. Briti valitsus toetab tugevalt võrdsust ja tolerantsust ühiskonnas, olenemata inimese soost, etnilisest päritolust, puudest, vanusest või seksuaalsest orientatsioonist, ning jätkab koostööd indiviidide ja organisatsioonidega nii Eestis kui mujal maailmas nende eesmärkide saavutamise nimel," ütleb Briti suursaadik Chris Holtby

Suurbritannias jõustus samasooliste abielusid lubav seadus 2014. aastal ning abielutseremooniaid Briti kodanike ja nende samasoolistele partneritele vahel viivad läbi mitmed Briti saatkonnad üle maailma. Tallinna suursaatkonnas abielluda soovivad samasoolised paarid peavad Eestis viibima vähemalt seitse päeva järjest ja andma abielusoovist teada vähemalt 14 päeva ette.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee