Inimesed

TOOMAS LUNGE: Eesti keele püsimist Välis-Eesti igapäevaelus jääb üha vähemaks (17)

Jaanus Kulli, 17. august 2015 07:00
SALAKÕRTSIS: Lõpuõhtul oli koos Justamendiga laval ka Kanadas sündinud, kuid nüüd Kihnu kolinud neiu Silvia Soide.Foto: Erakogu

"Ikka loodus, loodus ja veel kord loodus! Mina isiklikult pole varem 1800 meetri kõrgusel gondlis rippunud. See on kirjeldamatult vägev! Ka kogu Whistleri ümbrus oma mägede ja koskede ja järvedega. Ning muidugi täiesti võrratu Vancouveri linn," kirjeldab oma esimesi emotsioone Lääneranniku Eesti päevadest Whistleris muusik ja laulja Toomas Lunge.

Whistler Briti Columbia provintsis Kanadas on paik, kus toimus taliolümpia. Kui palju väliseestlasi ja kodueestlasi sinna augusti teisel nädalal kokku tuli, Lunge täpselt öelda ei oskagi. "Tean, et oodati 750 osalejat, aga täpseid numbreid ei julge nimetada."

Lunge sõnul võis "Lääneranniku Eesti päevadele 2015" kogunenud seltskonna, eriti just väliseestlaste osas, jagada mõttes neljaks. Kõigepealt vanem generatsioon, kes jõudis Kanadasse pärast sõda ja keda paratamatult aasta-aastalt üha vähemaks jääb. Siis seal sündinud eestlased. Edasi nooremapoolsed, kes on kolinud Kanadasse alles 1990. aastatel, ent kes Lunge sõnul on ennast seal täielikult leidnud ja kohalike oludega kohanenud, samas aga jälgivad väga tähelepanelikult, mis toimub Eestis. Eraldi seltskonna moodustavad Lunge sõnul nii-öelda maailmarändurid, kes ei tahagi eriti kohaliku kogukonnaga suhelda.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee