Inimesed

GALERII | Estoonlased avasid teatri 110. hooaja presidendi roosiaias 

Õhtuleht.ee, 13. august 2015 18:30
Estonia teatrirahvas alustas 110. hooaega 13. augustil 2015 Kadriorus presidendi roosiaias.Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
Estonia teatri rahvas sõidutati täna kahe eritrammiga Kadriorgu, et presidendi roosiaias ühiselt 110. hooaja algust tähistada. Estoonlasi külla kutsunud president Toomas Hendrik Ilves on teatri patroon alates 2006. aastast.

"Estonia on meie ajaloo pöördeliste sündmustega väga tihedalt läbi põimunud: on ju Eesti omariikluse mõtegi välja hautud meie oma haritlaste poolt just sellesama teatrimaja seinte vahel. Kui 1910. aastal pandi Estonia teatrile nurgakivi, oli see tegelikult Eesti omariikluse nurgakivi," ütles president Toomas Hendrik Ilves teatrirahvast tervitades.

Roosiaias õnnitleti kõrgkooli lõpetanuid, abiellunuid ja värskeid lapsevanemaid ning meenutati lahkunuid.

Samal teemal

Erilise kingituse – aumärgi – pälvisid teatris 30 aastat töötanud dirigent Jüri Alperten, orkestriartistid Priit Aimla ja Eugen Simson-Valtin ning õmbleja Helga Paide. Estoonlaste perre võeti vastu 21 uut estoonlast, kokku on töötajaid ligi 500.

Juubelihõnguline hooaeg algab 26. augustil värskelt renoveeritud teatrisaalis, kus tehniliste loožide ümberehitamise järgselt lisandus 60 uut hea nähtavusega istekohta ja saal sai endisaegsele sarnasema ilme. Nüüdsest on teatrisaalis kokku 808 istekohta.

"Avame hooaja tavapärasest kaks nädalat varem "Tsirkusprintsessi" etendusega. Septembri alguses toimub traditsiooniline teatrilaat ja sõidab teatribuss," rääkis teatrijuht Aivar Mäe. "Esimene esietendus, ballett "Kratt" jõuab vaatajate ette juba 18. septembril. Ootame kõiki uuenenud teatrisaaliga tutvuma ja etendusi nautima," lisas ta.

110. hooajal on teatri kunstiline juht ja peadirigent Vello Pähn ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur. Kokku antakse hooajal 350 etendust ja kontserti.

Samal teemal

29.03.2015
"REPORTERI" VIDEO: publik valis Estonia lemmiksolistid
07.09.2013
Estonia teatri juubelile saabuti hobukaarikutega
07.09.2013
Aivar Mäe: Estonia teater ehitati selleks, et sakslastele ära teha!