Inimesed

EVELIN ILVES ABIELUST PRESIDENDIGA PAJATAVAST RAAMATUST: kui sa raamatukaane kinni paned, siis sellega ongi teema lõpetatud (88)

Õhtuleht.ee, 11. august 2015 22:54
Evelin IlvesFoto: Teet Malsroos
Endine presidendiproua Evelin Ilves andis "Ringvaatele" eksklusiivintervjuu oma uuest raamatust "Kirju", mis võtab kokku Evelin Ilvese aastad riigi tähtsaima mehe abikaasana.
 

Nagu näete, on meil täna stuudios eriti eksklusiivne külaline, nimelt Evelin Ilves. Jüri Muttika asub tema käest kohe tema uue raamatu kohta uurima.

Posted by Ringvaade on 11. august 2015. a.

Samal teemal

"See raamat võtab kokku eelnevad 12 aastat ja kui sa selle raamatukaane kinni paned, siis sellega ongi see teema lõpetatud," rääkis Evelin Ilves oma uuest raamatust "Kirju".

Tema arvates ei peaks presidendiprouaks olemist käsitlema läbi teise persooni. "Küsimus ei ole üldse inimeses ega kellegi kõrval olemises, vaid arusaamises, et kuhu rolli sa oled sattunud ja mis on sinu võimalused seal ennast teostada," rääkis Evelin Ilves.

Ta usub, et põhimõtteliselt ongi riigipea abikaasa rolli võimalik erinevat moodi käsitleda ja seda võibki täiesti vabalt lahendada nii, et presidendiproua ei ütle mitte midagi ja ei aja ühtegi n-ö ühiskondlikku asja. Selles ei ole Ilvese arvates midagi halba. "Minul oli selline tunne, et mulle on antud lava ja mul on selline võimalus, kas ma jätan selle tühjaks või ma lähen ja kuulutan sealt sõnumit. Minule ei pakkunud eneseteostust olla ühiskondlik kleit."

"Ühel hetkel otsustasin, et ma hakkan midagi tegema ja tegelen ainult selliste asjadega, mida ma tõesti tunnen ja tean, mis mind inspireerivad ja on minu arust olulised. Käisin ringi ja rääkisin, et rahva tervis on sama oluline kui julgeoleku probleemid, alguses tundus see paljudele imelik, aga täna enam ei tundu," meenutab Evelin iseseisvumist ja tervisliku elustiili propageerimist.

Kui Toomas Hendrik Ilvesel tuli aeg teiseks ametiaja kohta otsus langetada, siis Evelinilt arvamust ei küsitud. Naine tunnistas "Ringvaates", et tema aga rohkem esileedi rollis olla ei tahtnud. "Mina ei saa seda öelda, kas tema kandideerib või mitte. Riigipea roll on ikkagi märksa laiem, kui perekonnasisesed otsused. Meie elus oli koguaeg see missioon tähtsam kui muud asjad."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee